RN
TwitterFacebook

XVIII „Prezentacje Kolęd i Zespołów Kolędniczych” w Czyżewie [FOTO]

Tegoroczne „Prezentacje Kolęd i Zespołów Kolędniczych”, które organizuje czyżewski Gminny Ośrodek Kultury za nami. Spotkanie zainaugurowała dyrektor GOK-u Katarzyna Kostro, witając zgromadzoną publiczność. Następnie burmistrz Czyżewa Anna Bogucka złożyła wszystkim noworoczne życzenia, jak też podziękowała uczestnikom za kultywowanie tradycji bożonarodzeniowego kolędowania, natomiast organizatorom za organizację osiemnastej już edycji prezentacji.

Prezentacje kolędnicze rozpoczęły dzieci z „Teatru Marzeń” czyżewskiego GOK-u, prowadzonego przez Annę Kazimierczuk, które wcielając się w rolę pierniczków zaprezentowały powitalny wiersz, a następnie słodkimi ciasteczkami poczęstowały mile zaskoczoną widownię. Jako druga grupa kolędnicza zaprezentowały się „Herody Gminy Czyżew” z „Królem” na czele, w rolę którego od lat wciela się Stanisław Kamianowski z Rosochatego Kościelnego. Publiczność szczególnie rozbawiły wesołe monologi i kreacje aktorskie. Następnie wystąpiły dziecięce i młodzieżowe grupy wokalne „B-moll” i „Nova Noota”, które przygotowała Agnieszka Ołdakowska, instr. GOK w Czyżewie. Młodzi wokaliści pięknie zaśpiewali tradycyjne kolędy oraz utwory o tematyce bożonarodzeniowej.

Tegoroczne kolędowanie w Czyżewie zakończyło „Kolędowanie z szopką z Wąsosza” w wykonaniu Jacka Nowaka z córką. Warto nadmienić, że zarówno szopka, jak i lalki, mają już 50 lat, a pan Jacek prezentuje je co roku i kontynuuje wspaniałą tradycję kolędniczą nieprzerwanie od dziecka.

GOK w Czyżewie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *