TwitterFacebook

Biskup Tadeusz Bronakowski odwiedził wyszkowską społeczność szkolną

Spotkania kolędowe nauczycieli, katechetów i wychowawców są wieloletnią tradycją w diecezji łomżyńskiej. Tegoroczna wizyta ks. bpa Tadeusza Bronakowskiego przebiegła pod hasłem wolności.

Bp Tadeusz Bronakowski od lat spotyka się w różnych miastach diecezji łomżyńskiej ze społecznością szkolną. Jest to okazja do wspólnej modlitwy, ale też rozmów, integracji i wymiany doświadczeń. Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Mszą św. w intencji nauczycieli w parafii pw. św. Wojciecha. Eucharystia nawiązywała do wolności – zarówno w kontekście patriotycznym, nawołując do tematyki 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ale też społecznym. Biskup zwracał się do nauczycieli, by zadbali o swoich wychowanków, tak by mogli zachować wewnętrzną wolność – wolność od alkoholu i innych używek.

Wiemy dobrze, ze troska o polską młodzież i polskie dzieci to nic innego, jak troska o przyszłość Kościoła i naszej umiłowanej ojczyzny. Za to, że państwo poświęcacie swój czas, że tu jesteście razem, serdecznie dziękujęmówił ks. biskup podczas spotkania w Szkole Podstawowej nr 1.

Podziękowania za kolejną wizytę ks. bpa, a także życzenia skierowane do nauczycieli złożyła w imieniu burmistrza Elżbieta Piórkowska – przewodnicząca rady miejskiej w Wyszkowie – Za każdym razem, kiedy ksiądz biskup jest u nas, to pamięta też o samorządzie, o władzy wyszkowskiej i modli się za nas i za to dziękujemy – mówiła. – Dzisiejsze, noworoczne spotkanie z nauczycielami to wielkie wyróżnienie dla tej grupy zawodowej. Życzę, abyście państwo podążali tą drogą wolności, o której mówił w swoim słowie ksiądz biskup – dodała przewodnicząca.

Podczas corocznego spotkania kolędowego nie mogło zabraknąć uczniów, którzy przygotowali część artystyczną. Tym razem były to pastorałki w wykonaniu laureatów XIX Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Po występach zaproszeni goście podzielili się noworocznym opłatkiem.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *