TwitterFacebook

Brakuje autobusów na trasie Wyszków-Kamieńczyk

Mieszkańcy Kamieńczyka i pobliskich miejscowości mają tylko dwie okazje, żeby dostać się do Wyszkowa. Autobus kursuje o godz. 7.00 i 16.20. Sołtys Marek Curuł po raz kolejny apeluje do radnych o rozwiązanie problemu.

Dzisiaj, 28 grudnia podczas posiedzenia Rady Miejskiej sołtys Marek Curuł ponownie wniósł o zmiany w sprawie kursów autobusowych na trasie Wyszków-Kamieńczyk. Sołtys proponuje wydłużenie kursów autobusowych do miejscowości Puste Łąki, Loretto, Świniotop i Kamieńczyk – Minęło kolejne pół roku od poruszenia przeze mnie tej sprawy. Mam nadzieje, ze udało się znaleźć środki na tą linię, bo ona jest potrzeba. Rozbieżność godzin od 7 do 16 jest nie do zaakceptowania przez starszych mieszkańców – tłumaczył sołtys podczas sesji. Marek Curuł proponuje, by przedłużyć kurs autobusów, które jeżdżą do Skuszewa.

Problem ten jest wynikiem wycofania się firmy Mobilis ze współpracy z gminą Wyszków, która obsługiwała m.in. ten odcinek drogi. Wnioski o dodatkowe kursy autobusowe wpływają również z innych miejscowości – Gulczewa, Leszczydołu Pustki, czy Leszczydołu Nowin. Jak informuje naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Mieszkalnictwa i Rolnictwa w Urzędzie Miejskim Robert Garbarczyk sprawdzana jest możliwość rozszerzenia umowy z przewoźnikiem, z którym gmina związana jest umową do końca 2019 roku – Prowadzimy analizy (…) nie chcielibyśmy doprowadzić do takiej sytuacji, że jednym damy trzy kursy, a innym nie damy żadnego. To jest dla nas w tej chwili trudna sytuacja – przyznaje naczelnik. Zmiany w kursach będą również zależały od nowego roku budżetowego.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *