TwitterFacebook

Doznali łask Jezusa, czyli kolejny Wieczór Chwały w wyszkowskim sanktuarium

Bliżej poznać Jezusa – taki był cel kolejnego Wieczoru Chwały, który co miesiąc odbywa się w Sanktuarium Świętej Rodziny w Wyszkowie. Organizatorem spotkań jest wspólnota ewangelizacyjna „Theoforos”, działająca przy parafii.

Wieczory Chwały z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała odbywają się w sanktuarium w każdą trzecią niedzielę miesiąca. Wierni, po Mszy św. odprawianej o godz. 17.00 mają okazję wspólnie uwielbiać Boga i pogłębiać relacje z Nim. Tym razem spotkanie zostało podzielone na trzy części. Pierwsza z nich została poświęcona poszerzeniu wiedzy na temat Jezusa Chrystusa. Na początku Wieczoru Uwielbienia nieprzypadkowo chcieliśmy kontynuować temat z Ewangelii – „Pokaż nam Jezusa”. Wówczas zadawaliśmy sobie pytanie, co o Nim wiemy. Następnie powtarzając imię Jezus, potwierdzaliśmy, że chcemy wiedzieć więcej – mówił prowadzący Wieczory Chwały ks. Łukasz Dawidowicz, opiekun wspólnoty „Theoforos”.

W drugiej części skupiono się na krzyżu. Wierni przypinali do krzyża swoje grzechy i trudności, które wcześniej spisali na kartkach. Symboliczne pomalowanie czerwoną farbą tych ich trosk miało uświadomić, że ta święta krew przelana na krzyżu dała nam wolność – mówi kapłan. W kolejnej części Wieczoru przystąpiliśmy do modlitwy o uzdrowienie. Prosiliśmy o to, by ta przenajświętsza krew uzdrawiała w nas to, co jest chore – dodał.

Wierni na końcu spotkania dali świadectwa łask, jakie otrzymali podczas minionych Wieczorów. Jedno z nich opowiedziała kobieta zmagająca się od trzech lat z chorobą nowotworową czwartego stopnia. Przeszła trzy operacje. Podczas grudniowego Wieczoru Chwały, gdy wsłuchiwaliśmy się w słowa Pana Jezusa, słyszałam wielokrotnie „bądź uzdrowiona”. Wówczas czekałam na kolejny wynik tomografii komputerowej. Dwa tygodnie po tym Wieczorze otrzymałam wynik. Jestem czysta. Wierzę w to mocno, że to co się dzieję, to zasługa Pana Boga – mówiła. Uzdrowienia ciała doznała również inna wierna, która przyznała, że ustąpił jej ból przedramienia powodujący częste drętwienie ręki.

Nie zabrakło również świadectw uzdrowień duchowych. Nieświadomie spowodowałam wypadek samochodowy, w którym zginął człowiek. Przez lata nie mogłam sobie z tym poradzić. Wówczas odwróciłam się od Boga. Nigdy nie wierzyłam, że takie Msze mogą coś zdziałać. A dziś czuję się wolna. Dziękuję Bogu za te duchowe uzdrowienie – przyznała kobieta.

Kolejny Wieczór Chwały w Sanktuarium odbędzie się 20 maja. W kwietniu zaś wspólnota „Theoforos” zaprasza na rekolekcje ewangelizacyjne. Więcej informacji TUTAJ.

MG

3 komentarzy

 1. minac Odpowiedz

  W ilu parafiach naszej diecezji odbywają się wieczory uwielbienia? W całej masie…. Dlaczego więc piszecie tylko o Wyszkowie? CO MIESIĄC!?

 2. znaki zapytania Odpowiedz

  „Podczas grudniowego Wieczoru Chwały, gdy wsłuchiwaliśmy się w słowa Pana Jezusa, słyszałam wielokrotnie „”bądź uzdrowiona””. Wówczas czekałam na kolejny wynik tomografii komputerowej. Dwa tygodnie po tym Wieczorze otrzymałam wynik”.

  Z opisu wynika, że grudniowy wieczór chwały miał miejsce między zrobieniem tomografii a otrzymaniem wyniku (czasami jest wynik od razu, czasami po kilku dniach; tutaj – jakoby „po dwóch tygodniach”). Ten wynik odzwierciedla zatem stan zdrowia sprzed wieczoru chwały?

 3. Slowo Episkopatu Polski Odpowiedz

  „Ktoś może na przykład tak entuzjazmować się wersetami Pisma mówiącymi o uzdrowieniu, że zapomina o obowiązku weryfikacji ogłaszanych uzdrowień („Idź, pokaż się kapłanowi” – Mt 8,4). Może też stracić z pola widzenia realia życia: do losu człowieka należy często życie z rozmaitymi chorobami i cierpieniami („Raduję się w cierpieniach za was i ze swej strony w moim ciele dopełniam braki udręk Chrystusa dla dobra Jego Ciała, którym jest Kościół” – Kol 1,24)”.

  List Episkopatu Polski do kapłanów na Wielki Czartek 2018 roku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *