RN
TwitterFacebook

„Fajnie być wyszkowianinem!” Uroczyste przywitanie pierwszaków [FOTO]

Ponad 400 wyszkowskich pierwszoklasistów zgromadziło się 9 listopada w hali WOSiR. W gminnej, oświatowej i samorządowej społeczności przywitał ich Grzegorz Nowosielski, burmistrz Wyszkowa wraz z radnymi. Wydarzenie pod nazwą „Powitanie Wyszkowskiego Pierwszaka” organizowane jest od 5 lat.

„Powitanie Wyszkowskiego Pierwszaka” to dla większości dzieci okazja, by po raz pierwszy spotkać się z władzami miasta. Podczas czwartkowego wydarzenia uczniowie poznali nie tylko burmistrza Grzegorza Nowosielskiego wraz z radnymi, ale też postaci związane z historią miasta: Wyszko – właściciela osady, od której pochodzi nazwa miasta, Karola Ferdynanda Wazę – mieszkańca Wyszkowa z połowy XVII wieku oraz księdza Wiktora Mieczkowskiego – proboszcza wyszkowskiej parafii, który odznaczył się bohaterskim zachowaniem w okresie wojny polsko-bolszewickiej w 1920 roku. Nie zabrakło również Kurpianki w oryginalnym ludowym stroju, a także prezentacji wyszkowskich symboli, o których opowiedział burmistrz Grzegorz Nowosielski:
Chciałbym, abyście zapamiętali te najważniejsze wyszkowskie symbole i umieli właściwie je rozpoznać. Ale chciałbym także, abyście pamiętali o tym, że Gmina Wyszków to taka wielka wspólnota, której każde z was jest częścią. To taka rodzina, tyle, że dużo większa niż rodzina każdego z was. Należą do niej wszyscy mieszkańcy naszego miasta. I bardzo zależy mi na tym, by każdy z was lubił Wyszków, czuł się tu dobrze i bezpiecznie. Chciałbym też, byście wrócili dziś do swoich domów z taką myślą, że fajnie być wyszkowianinem – i tym małym i tym dużym – mówił burmistrz.
Tradycyjnie, symbolem przynależności do samorządowej i oświatowej rodziny są legitymacje pierwszaka. Otrzymali je uczniowie z 26 klas pierwszych szkół publicznych i niepublicznych. Po ceremonii nadszedł czas na zabawę – na dzieci czekały ogromne kolorowanki przedstawiające miejsca i wydarzenia związane z Wyszkowem.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *