RN
TwitterFacebook

Fioletowa grupa pielgrzymów wyruszyła z Wyszkowa [FOTO]

Pątnicy z dekanatu wyszkowskiego i parafii Długosiodło wyruszyli w 34. Pieszą Pielgrzymkę Łomżyńską na Jasną Górę. Grupę fioletową tworzy blisko 70 osób.

Grupa fioletowa pielgrzymkę rozpoczęła Mszą św. w parafii pw. św. Wojciecha w Wyszkowie. – Dzisiaj wspólnie wyruszamy przed tron Najjaśniejszej Panienki. Pielgrzymka to jedna wielka rodzina, która jednoczy się tam, na Jasnej Górze – mówił podczas homilii kierownik pielgrzymki ks. Grzegorz Kosiorek, wikariusz parafii katedralnej w Łomży. Kapłan podkreślił, jak trudna trasa czeka pątników, jednak zapewnił o wsparciu i pomocy innych Nie pozwolimy nikomu zostać samemu. Nie pozwolimy, aby ktokolwiek bał się, że sobie nie poradzi. Brat i siostra są zobowiązani do tego, aby pomagać. Skoro to rodzina, to wspomagamy się nawzajem.

Kierownik pielgrzymki zaznaczył, że wędrówka na Jasną Górę wymaga siły, ale też odwagi, czego nie brakuje pątnikom. Przypomniał, że są oni niosącymi Boga – Kiedyś dla mnie trudnym obrazem było to, jak ludzie klękali przed nami, robiąc znak krzyża. Jednak, gdy byłem już starszym pielgrzymem, zrozumiałem, że oni nie przed nami klękają, ale przed samym Bogiem. My jesteśmy świadkami Boga, świadkami Maryi – którzy po prostu tym naszym pójściem na pielgrzymkę, wyrzeczeniem się wielu rzeczy, zmęczeniem – głosimy i ewangelizujemy.

Pielgrzymi każdego dnia będą pokonywać od 20 do blisko 40 km. Dzisiaj grupa fioletowa wędruje przez Urle, Jadów, Józefów, Połazie, Dąbrowę aż do Pniewnika, gdzie połączy się z pozostałymi uczestnikami Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej. Parafianom z Wyszkowa, oprócz kierownika pielgrzymki, towarzyszy przewodnik ks. Andrzej Waszczeniuk, wikariusz parafii św. Rocha w Długosiodle oraz ks. Grzegorz Dębek z parafii św. Wojciecha. Za służbę porządkową odpowiada ks. Stanisław Siemion z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Goworowie.

To nie jedyna grupa wyszkowskich pątników, która w tym roku udaje się na Jasną Górę. 9 sierpnia swoją wędrówkę rozpocznie grupa rowerzystów. Proboszcz parafii św. Wojciecha w Wyszkowie zachęca tych, którzy nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak do zapisywania się do tzw. grupy białej dla pielgrzymów duchowych oraz uczestnictwa w Apelach Jasnogórskich o godz. 21.00. Każdy pielgrzym duchowy otrzyma pamiątkową legitymację i znaczek grupy białej.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eleven − 5 =