RN
TwitterFacebook

Gmina Wyszków: Nie mógł wytrzymać w domu, więc wyszedł na spacer. Był na kwarantannie

Wyszkowska policja odnotowała pierwszy przypadek złamania domowej kwarantanny. Mężczyzna nie mógł wytrzymać w domu, więc wyszedł na spacer. Wycieczka będzie go drogo kosztować.

Wyszkowscy policjanci wspólnie z żołnierzami WOT codziennie kontrolują osoby objęte kwarantanną i sprawdzają czy stosują się one do zaleceń i czy potrzebują pomocy. Przedwczoraj (31.03.) mundurowi odnotowali pierwszy przypadek opuszczenia miejsca izolacji.

Mieszkaniec gminy Wyszków wyszedł z miejsca zamieszkania, aby pochodzić po ulicy, ponieważ nie mógł już wytrzymać w domu. Brak odpowiedzialności i ignorancja obowiązujących przepisów złamania zasad kwarantanny wiąże się z karą grzywny do 30 tysięcy złotych.

Policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. W tym trudnym dla wszystkich momencie ważne jest, aby stosować się do poleceń wszystkich funkcjonariuszy! Osoby objęte kwarantanną powinny, nie tylko  z przymusu prawnego, ale także społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się rygorom izolacji i bezwzględnie nie opuszczać miejsca kwarantanny. 

KPP Wyszków/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *