RN
TwitterFacebook

Inauguracja roku szkolnego w gminie Wyszków [FOTO]

Uczniowie wyszkowskich szkół są już po pierwszym spotkaniu z kolegami i koleżankami z klasy oraz wychowawcami. W tym roku gospodarzem gminnego rozpoczęcia roku szkolnego była Szkoła Podstawowa nr 2.

Uczniowie pierwszych klas, dyrektorzy gminnych szkół, władze miasta i inni szczególni goście współpracujący z wyszkowską społecznością szkolną zebrali się 3 września w Szkole Podstawowej nr 2, by oficjalnie zainaugurować rok szkolny 2018/2019. Zaproszonych gości witał dyrektor szkoły Wiesław PasekDla nas, nauczycieli i uczniów tej szkoły, ten rok szkolny zaczyna się szczególnie. W czasie wakacji wyremontowany został główny korytarz w budynku, jest on teraz nowoczesny, jasny, zniknęła boazeria, która drażniła nasze oczy. Było to możliwe dzięki środkom finansowym uzyskanym od naszych władz samorządowych – przypomniał, kierując podziękowania do burmistrza i radnych z okręgu, wspominając również o kolejnych inwestycjach, na które liczy, jak np. nowa sala gimnastyczna.

Słowo do zebranych skierował również burmistrz Grzegorz NowosielskiRozpoczęcie roku szkolnego to jest taki czas, kiedy jeszcze myślimy o wakacyjnej beztrosce, ale już wszyscy robią plany, zamierzenia i postanowienia na nowy rok szkolny. Dzieci ze starszych klas zapewne obiecują sobie, że będą pilnie się uczyć, bardziej systematycznie, więcej czytać. Nauczyciele robią plany, jak lepiej dotrzeć do młodych umysłów, jak zachęcić wychowanków do nauki. Życzę wszystkim, by te plany, zamierzenia, postanowienia się ziściły. Do życzeń dołączyła się również przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Piórkowska oraz ks. kan. Zdzisław Golan, proboszcz parafii św. Idziego, który pobłogosławił uczestniczących w inauguracji.

Gminne rozpoczęcie roku szkolnego to również przekazanie aktów nadania potwierdzających uzyskanie stopnia mianowanego. W tym roku otrzymało je dziewięciu nauczycieli: Urszula Brejnak (Przedszkole nr 1), Krystyna Kurek (Szkoła Podstawowa w Lucynowie), Paulina Deptuła (Szkoła Podstawowa nr 1), Iwona Kowalska (Szkoła Podstawowa nr 3), Agnieszka Skowrońska (Szkoła Podstawowa nr 2), Marta Bloch (Szkoła Podstawowa nr 5), Amelia Deptuła (Szkoła Podstawowa nr 5), Karolina Wojewódzka (Szkoła Podstawowa nr 5), Mariola Przybysz (Szkoła Podstawowa nr 1).

Spotkanie zakończyło się występem artystycznym uczniów SP 2.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *