RN
TwitterFacebook

Mazowieckie. Na S8 można już jechać do 120km/h

Od wczoraj (18.11.) droga S8 z Wyszkowa do Ostrowi Mazowieckiej jest pozbawiona jakichkolwiek ograniczeń prędkości do 100 km/h. Droga ma już pełen standard drogi ekspresowej i auta osobowe mogą tam jechać 120 km/h.

Ograniczenia prędkości wynikały z tego, że droga udostępniona kierowcom jesienią ubiegłego roku, nie w pełni spełniała wymagania w zakresie właściwości przeciwpoślizgowych, które zostały określone w Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych – mówi Rafał Malinowski, rzecznik prasowy białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Problem dotyczył dwóch odcinków: Wyszków – Poręba i Poręba – Ostrów Mazowiecka. Z tego powodu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zobowiązała wykonawców do prac, które miały poprawić nawierzchnie drogi:

Roboty zostały wykonane, i najpierw na odcinku Wyszków – Poręba (31.10), a wczoraj (18.11) na odc. Poręba – Ostrów Mazowiecka, uzyskano wymagane parametry przeciwpoślizgowedodaje Malinowski. 

Rzecznik przekazał też, że na żadnym dłuższym odcinku nie występują ograniczenia prędkości związane z robotami drogowymi.

JT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *