TwitterFacebook

Mazowieckie. Nowe autobusy trafią do szkół

Samorząd Mazowsza przekazał trzy busy mazowieckim szkołom. To w ramach realizowanego już od 4 lat programu zakupów wspólnych.

Wspólne zakupy to racjonalny proces planowania, który przynosi oszczędności. Tylko w latach 2017-2018 wyniosły niecałe 2,5 miliona złotych.

– Im większe mamy zakupy grupowe tym większy efekt uzyskujemy, bo wiadomo, że większe są wtedy upusty kiedy kupuje się to razem w większej ilości. Czy to samochody czy sprzęt elektroniczny czy niektóre urządzenia biurowe. Wtedy ceny są nieporównywalne i widzimy, że to są milionowe oszczędności w perspektywie ostatnich dwóch lat – mówi marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik.

Z nowych busów korzystać będą uczniowie i słuchacze szkół w Garbatce-Letnisku, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wyszkowie i Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie.

– Jest to miły i oczekiwany prezent. Od dwóch lat cierpimy na brak pojazdu. Rozwinęliśmy kierunki kształcenia o technika pszczelarza i technika rolnika. Słuchacze mają możliwość uczestnictwa w zajęciach w prywatnych gospodarstwach rolnych i pasiekach i musimy ich tam dowozić – mówi Aneta Pekul z CKU w Wyszkowie.

– Nowy pojazd jest dla nas bardzo ważny. Realizujemy szkolenia dla nauczycieli. W naszych szkoleniach bierze udział 45 tysięcy nauczycieli rocznie. Realizujemy bardzo wiele projektów, dojeżdżamy do nauczycieli z różnych stron Mazowsza, oni przyjeżdżają do nas i ten pojazd umożliwi nam komfortowy przewóz osób – mówi Jarosław Zaron z MSCDN w Warszawie.

W ostatnich 4 latach urząd zakupił w ramach tego programu łącznie 9 pojazdów na rzecz placówek oświatowych.

Radio Warszawa/Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *