RN
TwitterFacebook

Młodzież z Wyszkowa z wizytą u pary prezydenckiej [FOTO]

Młodzież ze wspólnot działających przy Sanktuarium Świętej Rodziny w Wyszkowie została zaproszona do Pałacu Prezydenckiego, aby tam przeżyć Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. 20-osobowej grupie towarzyszył ks. Łukasz Dawidowicz, wikariusz parafii.

Młodzież została zaproszona przez ks. Zbigniewa Krasa, kapelan prezydenta Andrzeja Dudy. Była to odpowiedź na list wystosowany do Pałacu Prezydenckiego przez ks. Łukasza Dawidowicza. Wikariusz opisał w nim duszpasterstwo w sanktuarium, ale też działania i zaangażowanie młodzieży. Dzięki temu, wyszkowianie po raz pierwszy mieli okazję przestąpić progi Pałacu Prezydenckiego – Nasza młodzież miała za zadanie obstawić muzycznie Mszę św. Sprawowała też służbę liturgiczną, czytanie i psalm. Po całej uroczystości zostaliśmy zaproszeni „na salony”, gdzie mieliśmy okazję porozmawiać z parą prezydencką – mówi ks. Łukasz Dawidowicz.

Młodzież rozmawiała głównie o szkole. Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda zapowiedziała, że prawdopodobnie odwiedzi wyszkowskich uczniów. Pani prezydent bardzo chwaliła sobie Wyszków i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, w którym miała okazję być. Opowiadała o spotkaniach z młodzieżą i lekcjach niemieckiego, które prowadzi. Skorzystaliśmy z okazji i zaprosiliśmy panią prezydent do Szkoły Podstawowej nr 5 – mówi wikariusz.

Wstępnie, wizyta oraz lekcje języka niemieckiego z Pierwszą Damą zostały zaplanowane na październik.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *