RN
TwitterFacebook

Powiat wyszkowski bez dofinansowania. Są zmiany w koncepcjach remontów dróg

Złożone wnioski na dofinansowanie remontów dróg na odcinkach Leszczydół Nowiny-Porządzie oraz Wyszków-Brańszczyk zostały odrzucone. Samorząd województwa mazowieckiego nie wesprze wyszkowskich inwestycji, przez co wcześniejsze założenia zostały zmienione.

Ani powiat wyszkowski, ani gminy powiatu nie otrzymały dofinansowania na remonty dróg z dodatkowych środków, czyli z 47 mln zł., które zostały zabezpieczone w budżecie samorządu wojewódzkiego – mówił dla Radia Nadzieja starosta powiatu, Bogdan Pągowski.

Projekt zakładający renowację drogi na odcinku Leszczydół Nowiny-Porządzie opiewał na kwotę ok. 4 mln zł. Jednak w tej sytuacji samorząd powiatu zdecydował się na wyremontowanie drogi jedynie do Ochudna. Te niecałe 2 km wyniosą powiat 2 mln zł. Inwestycja zostanie dofinansowana przez gminę Rząśnik. Droga od Leszczydołu do Porządzia jest mocno obciążana. Jest w bardzo złym stanie i nie mamy wyjścia, musimy ją remontować, choć to obciąża budżet powiatu. Musimy się zadłużać, bo to są przecież środki z kredytuprzyznaje starosta.

Na tym odcinku rozpoczęły się już prace. Obejmują one gruntowną przebudowę, tj. zerwanie całej nawierzchni asfaltu, podbudowę i poszerzenie jezdni do 6 metrów. Zostanie ona wykonana w zwiększonym standardzie nośności, czyli będzie przeznaczona też dla samochodów ciężarowych.

Samorząd powiatu składał również wniosek o dofinansowanie remontu drogi w miejscowości Turzyn (odcinek Wyszków-Brańszczyk). Tam nawierzchnia została zniszczona przez objazdy związane z remontem trasy S8. Jednak ten wniosek też został odrzucony. Starosta podkreśla, że powiat wyszkowski został po raz kolejny pominięty przy rozdysponowywaniu dodatkowych środków z budżetu województwa. Mamy pewne uwagi do pana wojewody odnośnie rozstrzygania tych konkursów. Myślę, że przy jakiejś okazji będzie trzeba zwrócić panu wojewodzie na to uwagę. Nie wiem, w jaki sposób rozstrzygane są te konkursy, jak przyznawane są punkty za wnioski. Chcemy się temu przyjrzeć – mówił.

Starosta zapowiedział, że remont drogi na odcinku Wyszków-Brańszczyk nie zostanie zrealizowany, póki powiat nie otrzyma dofinansowania, gdyż inwestycja opiewa na kwotę pond 5 mln zł.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *