RN
TwitterFacebook

Powiat wyszkowski. Jechał ponad 120 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym

Policjanci z wyszkowskiej drogówki zatrzymali kierowcę audi, który zignorował przepisy i w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 123 km/h. Za rażące przekroczenie prędkości mężczyzna został ukarany grzywną, otrzymał punkty karne oraz stracił uprawnienia na okres 3 miesięcy.

Pośpiech i lekceważenie przepisów doprowadzają najczęściej do zdarzeń drogowych, które w najlepszym przypadku kończą się tylko na strachu i zniszczeniu samochodu, w najgorszym – niestety utratą życia. Aby takich zdarzeń było jak najmniej policjanci każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wyciągając konsekwencje w stosunku do tych, którzy łamią przepisy ruchu drogowego.

Przykładem nieodpowiedzialności na drodze wykazał się wczoraj (16.09) 26-letni kierowca audi zatrzymany w miejscowości Łosinno. Kierowca jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 123 km/h, czyli aż o 73 km/h więcej niż pozwalają na to przepisy. W tej sytuacji reakcja policjantów nie mogła być inna. Za rażące przekroczenie prędkości mężczyzna został ukarany grzywną, otrzymał punkty karne oraz stracił uprawnienia na okres 3 miesięcy.

Od początku tego roku wyszkowscy policjanci zatrzymali 36 kierujących, którym zatrzymano prawo jazdy za szybką, a tym samym niebezpieczną jazdę w terenie zabudowanym. Jest to dwukrotnie więcej iż w tym samych okresie ubiegłego roku.

Policjanci apelują do wszystkich kierujących o jazdę zgodną z przepisami i dostosowywanie prędkości do warunków panujących na drodze.

KPP Wyszków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *