RN
TwitterFacebook

Powiat wyszkowski. Jechała ponad 100 km/h w terenie zabudowanym

30-latka pędziła w terenie zabudowanym ponad 100 km/h. Zatrzymano jej prawo jazdy i zapisano na jej koncie 10 punktów karnych. 

Patrol policyjny z grupy „Speed” prężnie działa na terenie powiatu wyszkowskiego. W poniedziałek, 2 grudnia, zatrzymano 30-latkę, która pojazdem marki mitsubishi w terenie zabudowanym rozpędziła się do 103 km/h. 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami popełnione przez kierującą wykroczenie skutkowało zatrzymaniem uprawnień do kierowania oraz mandatem karnym. Dodatkowo na jej koncie zapisano 10 punktów karnych informuje mł. asp. Marta Gierlicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie. 

Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyną zdarzeń drogowych, do jakich dochodzi na drogach.

Grupa SPEED na mazowieckich drogach

W lipcu 2019 roku na Mazowszu powstała grupa SPEED. Grupa ta ma na celu przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Doświadczeni policjanci grupy SPEED mają zwracać uwagę na karygodne zachowania na drodze i być wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości.

Policjanci zespołu „SPEED” działają na terenie całego garnizonu mazowieckiego, wykorzystując przede wszystkim radiowozy nieoznakowane. Jednak „piraci drogowi” mogą również zostać namierzeni poprzez pomiary statyczne za pomocą mierników prędkości z wizualizacją.

Tylko przez ostatni tydzień (25-30 listopada) policjanci przeprowadzili 512 kontroli pojazdów, stwierdzili 475 wykroczenia, z czego ujawnili 313 przekroczeń prędkości. Zatrzymali 29 dowodów rejestracyjnych.

KPP Wyszków/KWP w Radomiu/red. pg

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *