RN
TwitterFacebook

Powiat wyszkowski. Mieszkańcy chętnie korzystają z Krajowej Mapy Zagroźeń

Ponad 2 tys zgłoszeń przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa w 2020 roku odnotowali wyszkowscy policjanci na terenie powiatu. To o ponad 1200 więcej w porównaniu do 2019 roku.

Jak mówi kom. Damian Wroczyński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie – tegoroczne powiadomienia dotyczyły głownie bezpieczeństwa na drogach:

– Między innymi przekroczenie dozwolonej prędkości, bo było ich aż ponad tysiąc. Były też zgłoszenia dotyczące nieprawidłowego parkowania, nieprawidłowej infrastruktury drogowej. Kolejna dosyć liczna grupa zgłoszeń dotyczyła spożywania alkoholu w miejscach publicznych, grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją, a także dzikich wysypisk śmieci. Znaczna część tych naniesionych zgłoszeń na mapie pokrywała się i dotyczyła tych samych miejsc.

Mundurowi zachęcają do korzystania z systemu:

– Korzystanie z Mapy jest bardzo proste. Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Co ważne, aby to zrobić nie ma potrzeby zakładania żadnego konta, podawania swoich danych, czy numeru telefonu. Każde zgłoszenie jest sprawdzane przez policjantów, weryfikowane, a w przypadku potwierdzenia takie zagrożenie jest eliminowane.

Policjanci przypominają jednak, że w razie zagrożenia życia i zdrowia, lub potrzeby pilnej interwencji, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpi numeru alarmowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twenty + 15 =