RN
TwitterFacebook

Powiat wyszkowski. Oszuści nie próżnują. Dzięki danym z komórki zaciągnęli kredyty na 30 tysięcy złotych

„Twoja paczka już czeka na Ciebie, pobierz kod, aby ją odebrać” – wiadomości o podobnej treści mogą pochodzić od oszustów. Wczoraj (6.08.) poprzez kliknięcie w tego typu link mieszkanka powiatu wyszkowskiego straciła 30 tysięcy złotych.

Wyszkowscy policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkanki naszego powiatu, która nieświadomie zainstalowała nielegalną i zawirusowaną aplikację. Tym sposobem hakerzy uzyskali dostęp do jej konta bankowego i „zaciągnęli” kredyty. Podszywając się pod wyszkowiankę przestępcy „zaciągnęli” kredyty na ponad 30 tysięcy złotych. Z relacji kobiety wynikało, że kilka dni temu otrzymała wiadomość SMS o treści: „Twoja paczka już na Ciebie czeka. Pobierz kod, żeby odebrać paczkę.” Na końcu wiadomości znajdował się zawiruowany link. Po kliknięciu w link aplikacja przestępców zaczęła się ściągać, a telefon wieszać.

Policja apeluje o ostrożność i zaleca korzystanie tylko z rzetelnych aplikacji internetowych.

Na telefonach posiadamy bardzo dużo danych, bo korzystając z telefonów logujemy się do stron internetowych, logujemy się na pocztę i do banków. Niestety przestępcy uzyskują te wszystkie dane – mówi komisarz Damian Wroczyński, oficer prasowy KPP w Wyszkowie.

mś/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *