RN
TwitterFacebook

Powiat wyszkowski. Piesi na Świętojańskiej bardziej widoczni

Starostwo Powiatowe w Wyszkowie pozyskało 100 tys. złotych na poprawę bezpieczeństwa. Dzięki temu doświetlono trzy przejścia dla pieszych na ulicy Świętojańskiej.

Powiat Wyszkowski, jako jeden z 8 samorządów na Mazowszu, otrzymał aż 100 tys. złotych na poprawę bezpieczeństwa przejść dla pieszych na ulicy Świętojańskiej w Wyszkowie z rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020.

Dzięki pozyskanemu wsparciu finansowemu 3 przejścia, które zostały wytypowane do dodatkowego zabezpieczenia m.in. przez wyszkowską komendę policji, zostały doświetlone odpowiednimi lampami LED, które znacznie zwiększyły bezpieczeństwo, szczególnie osób pieszych.

Oświetlenie zaprojektowane zostało tak aby skutecznie doświetlać pieszego nie tylko w strefie samego przejścia, ale także w strefie dojścia do przejścia:

  • pierwsze doświetlone przejście znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Świętojańskiej i Pułaskiego,
  • drugie w pobliżu siedziby firmy TI Automotive i Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji,
  • trzecie w pobliżu marketów Topaz, Biedronka i siedziby firmy Mleks.

Wartość zadania ogółem: 101 512,20 zł,wkład własny Powiatu Wyszkowskiego: 17 235,61 zł, dofinansowanie z dotacji celowej w ramach programu „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka”: 84 276,59 zł.

Starostwo Powiatowe w Wyszkowie

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two × 2 =