TwitterFacebook

Powiat wyszkowski: Sposoby na czyste powietrze podpatrywali u sąsiadów [FOTO]

Przedstawiciele Powiatu Wyszkowskiego i Gminy Wyszków odwiedzili Urząd Miejski w Wołominie, który od miesiąca w walce o czyste powietrze i bezpieczeństwo mieszkańców korzysta z nowoczesnego drona. Samorządowcy mieli okazję na żywo zapoznać się z jego możliwościami.

Urządzenie wyposażone jest w stację monitorowania jakości powietrza, która jest niezwykle pomocna przy lokalizowaniu miejsc gdzie spala się w piecach odpady i inne niedozwolone substancje. Samorządowcy i strażnicy miejscy z Wołomina podzielili się doświadczeniami z zakresu obsługi urządzenia i możliwości, które daje jego posiadanie.

Dron może być wykorzystywany nie tylko w pobieraniu próbek powietrza ale także podczas imprez miejskich i zgromadzeń masowych, promocyjnych (zdjęcia, filmy) oraz działań prewencyjnych, akcji przeciwpowodziowych, przeciwpożarowych i poszukiwawczych.

Po spotkaniu w wołomińskim ratuszu przedstawiciele powiatu i gminy mieli możliwość poznać pracę urządzenia w praktyce, podczas badania jakości powietrza nad jednym z okolicznych osiedli w miejscowości Majdan. Wyszkowskie samorządy na bazie wymiany doświadczeń z sąsiednimi gminami i miastami poszukują skutecznych rozwiązań do walki o czyste powietrze.

W spotkaniu z ramienia powiatu wyszkowskiego wzięli udział Wicestarosta Leszek Marszał, radny Piotr Wykowski oraz Naczelnik Wydziału Środowiska i Rolnictwa Zdzisław Mikołajczyk. Gminę Wyszków reprezentował Burmistrz Grzegorz Nowosielski i Komendant Straży Miejskiej Mirosław Wysocki.

Starostwo Powiatowe w Wyszkowie/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *