TwitterFacebook

Rekolekcje z raperem. Arkadio odwiedził wyszkowską młodzież [FOTO]

„Rob, to co kochasz” – pod takim hasłem prowadził rekolekcje w wyszkowskich szkołach raper Arkadiusz Zbozień, pseudonim Arkadio. Z jego świadectwem wiary miała okazje zapoznać się młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 5 i I Liceum Ogólnokształcącego.

Arkadio to 28-letni raper, freestylowiec i mówca. Od 4 lat regularnie występuje w Polsce i wśród zagranicznej Polonii koncertując, ale też przybliżając swój autorski program profilaktyczny pn. „Rób to, co kochasz”, zachęcając przy tym do pozytywnych zmian w życiu. Tym razem swoim przesłaniem podzielił się z uczniami szkoły podstawowej i średniej w Wyszkowie. To były dwudniowe spotkania z młodzieżą. Podczas pierwszego opowiedziałem o swoim życiu, o tym co mnie spotkało i co wydarzyło się, ze w ogóle takie rekolekcje prowadzę. Natomiast drugiego dnia przeszliśmy do praktyki – rozmawialiśmy o tym, co młodzież może zrobić ze swoimi marzeniami, pasjami i talentami. Zaprezentowaliśmy wraz z moim dj`em różne filmiki, utwory muzyczne, nasze świadectwa wiary. Po prostu staraliśmy się, żeby uczniowie wynieśli z tych spotkań jak najwięcejmówi Arkadio.

Jak przyznaje młodzież taka forma ewangelizacji w ramach rekolekcji wielkopostnych bardzo im się spodobała. Te rekolekcje dały mi dużo do myślenia o mojej przyszłości. Na pewno muszę zastanowić się, jakie talenty chciałbym rozwijać mówi jeden z uczniów. Wyniosłam z tych spotkań, że to pasja jest najważniejsza i powinnam kształtować się w tym, co lubię robić. Arkadio uświadomił nam, że tak naprawdę wszystko jest w rękach Boga i to Jemu powinniśmy powierzać nasze pragnieniaprzyznaje uczennica.  Arkadio to świetny raper. Dzięki niemu wiemy, że można przejść bardzo dużą przemianę w życiu i robić to, co się kocha, pomimo niepowodzeń podkreśla uczeń. Bóg jest z nami. Nieważne, co dzieje się w naszym życiu. Trzeba o tym pamiętaćdodaje.

Rekolekcje zostały zorganizowane przez Sanktuarium Świętej Rodziny w Wyszkowie.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *