TwitterFacebook

Rekordowa liczba wejść na basenie w Wyszkowie

Blisko 9 tysięcy wejść odnotowano od 23 czerwca na wyszkowską Krytą Pływalnię „Błękitna”. Choć pomysł bezpłatnej godziny na basenie w zamian za zorganizowanie plaży miejskiej na początku nie wszystkim się podobał, to w efekcie okazał się sukcesem.

Tak wielu wejść na pływalnie w okresie wakacyjnym jeszcze nie było. Do wczoraj (09.08) z bezpłatnej godziny na basenie skorzystano 8 875 razy.  Jest to wynik gminnej oferty skierowanej do dzieci, młodzieży szkolnej, rodziców z dziećmi do 13 roku życia, a także seniorów 60+. Zdecydowanie jest to rekord. Teraz w lipcu ogółem wszystkich wejść mieliśmy ponad 12 tysięcy, a w poprzednich latach było około 8 tysięcymówi Andrzej Piątek, specjalista ds. technicznych w Wyszkowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Bezpłatna godzina na basenie jest rekompensatą gminy za niezorganizowanie plaży miejskiej z powodu budowanej kładki pieszo-rowerowej na moście kołowym. W maju, kiedy zapadła decyzja o rezygnacji z kąpieliska, część mieszkańców sprzeciwiała się temu pomysłowi. Jednak aktualne statystki użytkowników basenu potwierdzają, że oferta okazała się strzałem w dziesiątkę.

Nie jestem w stanie zliczyć, ile razy byliśmy już na basenie. Chodzimy kilka razy w tygodniu od lipca. Korzystamy tyle ile możemy. To jest bardzo dobry pomysł, szczególnie sprawdza się teraz, kiedy jest tak gorącomówi pani Katarzyna. – Super pomysł. Po pierwsze fajna zabawa dla dzieci, a po drugie jeśli chodzi o finanse, da się to odczuć zwłaszcza,  jeśli ktoś ma wielodzietną rodzinę. Poza tym, tu jest czysta woda, jest bezpieczniej niż nad rzekądodała pani Małgorzata. – Fajnie jak jest otwarta plaża, bo można spędzić tam cały dzień i się opalać, ale na basenie też jest dobrze. Korzystamy codziennie od sierpnia. Szkoda, że to jest tylko godzina. Ale pewnie mimo wszystko, jakby była otwarta plaża, to tak często byśmy nie chodziłyprzyznały Ola i Natalia, uczennice liceum.

Jak zauważa Andrzej Piątek, dzięki ofercie, wiele osób po raz pierwszy przyszło na basen. Największe oblężenie na pływalni jest w godzinach od 14 do 16. Wtedy pracownicy obiektu muszą stanąć na wysokości zadania. W godzinach szczytu kolejki są naprawdę długie. Panie kasjerki muszą wykazać się nie tylko doświadczeniem, ale też cierpliwością. Problemem jest to, że przy kasie spotykają się osoby wychodzące i wchodzące na basen, więc panie wydają i odbierają zegarki, sprawdzają dokumenty, tłumaczą zasady promocji, a nowe osoby informują o regulaminie i zapoznają ze sposobem korzystania z szafek itp.

Oprócz bezpłatnej godziny na basenie, Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji oferuje dzieciom i młodzieży szkolnej darmowe korzystanie z hali (do 24 sierpnia) i kortów tenisowych (do 31 sierpnia).

Przerwy technologiczne obiektów sportowych rozpoczną się od 27 sierpnia. Hala będzie nieczynna do 1 września, a pływalnia do 9 września.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *