RN
TwitterFacebook

Remont dwóch oddziałów wyszkowskiego szpitala już we wrześniu [FOTO]

Po blisko 30 latach oddział wewnętrzny i kardiologiczny SPZZOU zostaną w pełni zmodernizowane. Wielomilionowa inwestycja rozpocznie się we wrześniu.

Ponad 13 milionów zł kosztować będzie remont oddziału wewnętrznego i kardiologicznego w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie. Wczoraj (16.08) dyrektor szpitala Cecylia Domżała podpisała umowę z wykonawcą. Projekt przewiduje doposażenie oddziałów w sprzęt i aparaturę medyczną, ale również wiąże się z dostosowaniem pomieszczeń oddziałów do funkcjonowania. Dokładne rozplanowanie prac ma zostać dopiero ustalone.

W tej chwili jesteśmy umówieni z wykonawcą, który przedstawi nam szczegółowy harmonogram. Jednak wiadome jest, że realizacja inwestycji na pewno wymaga etapowania, ponieważ musimy zabezpieczyć świadczenia usług w tych zakresach dla naszych pacjentów, spełniając przy tym wszystkie wymagania i zapewniając bezpieczeństwo. Zdajemy sobie sprawę, że przeprowadzenie tej inwestycji będzie sprawą trudną dla szpitala, ale liczymy na wyrozumiałość i przychylność, zarówno pacjentów, jak i personelu mówi dyrektor placówki.

Wykonawca został wyłoniony dopiero w drugim przetargu, co miało wpływ na przesunięcie realizacji prac w czasie. Jednak, jak podkreśla dyrektor szpitala – dzięki tej decyzji zaoszczędziliśmy ponad 2,5 mln, bo wybrana oferta jest tańsza. Wielomilionowy projekt wsparty zostanie unijnym dofinansowaniem w kwocie ponad 5,3 mln zł w ramach RPO WM 2014-2020. Pomóc ma również powiat. Jest podpisane porozumienie ze wszystkimi samorządami gminnymi w kwestii wsparcia realizacji tej inwestycji. Wszyscy czekali na ten remont, więc myślę, że to porozumienie zostanie zrealizowane. Dzięki temu zyskalibyśmy ponad 2 mln zł – informuje dyrektor. Pozostała część środków leży po stronie szpitala w ramach planowanego zaciągnięcia kredytu.

Zakończenie inwestycji przewidziane jest na koniec maja 2019 roku.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *