TwitterFacebook

Słodko-słony sezon MKS Bug Wyszków [FOTO]

21 czerwca najmłodsi piłkarze drużyn MKS Bug Wyszków z roczników od 2003 do 2011 podsumowali sezon. Jak określił prezes klubu, Marcin Chodkowski – był on słodko-słony.

Słodki, bo mamy się czym pochwalić, jeśli chodzi o drużyny z tych najmłodszych roczników. Słony, bo wciąż borykamy się z problemami finansowymi – mówił na spotkaniu Marcin Chodkowski, prezes MKS Bug Wyszków. Jednak podczas podsumowania nie skupiano się na kwestiach wymagających poprawy, a na osiągnięciach drużyn.

Sport uczy pokory, dyscypliny i szacunku. To jest wielka wartość. Jasne jest, że nie wszyscy tu obecni chłopcy będą zawodowymi piłkarzami w przyszłości, ale to czego się tu nauczą, co wyniosą, jest to wartość niezastąpiona – mówił burmistrz miasta Grzegorz Nowosielski.

Za szczególne osiągnięcia wyróżniono siedmiu chłopców: Szymona Rudnika (rocznik 2002), Przemysława Pogorzelskiego (rocznik 2004), Jakuba Purtę (rocznik 2004/05), Karola Witkowskiego (rocznik 2005), Kacpra Kuleszę (rocznik 2006), Kacpra Wilczyńskiego (rocznik 2007) i Michała Wałowskiego (rocznik 2008).

Osiągnęliśmy doskonałe wyniki sportowe, jeśli chodzi o naszą młodzież. Szczególnie trzeba wyróżnić rocznik 2004, który uzyskał awans na najwyższy poziom rozgrywkowy na Mazowszu, do ekstraligi. Ponadto każda z drużyn – na ten moment poza jedną niewiadomą, ale prawdopodobnie też – uzyskała awans do wyższej ligi w swoim roczniku. To pokazuje, że system szkolenia, który jest w klubie działa sprawnie – mówił dla Radia Nadzieja prezes klubu. W przyszłym sezonie będziemy grać z takimi drużynami, jak Legia Warszawa, Polonia Warszawa, czy Pogoń Siedlce, czyli z potentatami, jeśli chodzi o młodzieżzapowiedział.

W nieco słabszej formie jest drużyna seniorów. W sobotę o godz. 17.00 na bocznym boisku stadionu najstarsi piłkarze MKS Bug Wyszków rozegrają mecz barażowy o utrzymanie w IV lidze.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *