RN
TwitterFacebook

Szczególne życzenia dla wyszkowskich mam w mundurach [FOTO]

W tym roku, w przeddzień święta Dnia Matki szczególne życzenia otrzymały funkcjonariuszki mundurowe. Wyróżnienia dla różnych grup mam przekazywane są w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej od 9 lat.

Kolejna grupa matek z terenu gminy Wyszków została wyróżniona z okazji ich święta. Tym razem życzenia z rąk burmistrza Grzegorza Nowosielskiego otrzymały mamy na co dzień pracujące w Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej i Wojskowej Komendzie Uzupełnień. – Macierzyństwo to jest bardzo trudna i odpowiedzialna rola, a łączenie go z taką pracą zawodową to jest wielka sztuka. Jesteśmy dumni, że mamy w Wyszkowie takie super mamy. Życzymy z okazji Dnia Matki, żebyście były wzorem, poparciem i autorytetem dla swoich dzieci, żeby wasze otoczenie miało zrozumienie dla waszej bardzo odpowiedzialnej i trudnej roli łączenia tych funkcji – misji pracy zawodowej i misji matki.

Co roku w Ośrodku Pomocy Społecznej wyróżnienia otrzymują mamy reprezentujące inne środowiska. – Spotykaliśmy się już z matkami niepełnosprawnymi, matkami osób niepełnosprawnych, matkami aktywnymi, matkami wolontariuszy, matkami rodzin wielodzietnych – tych kategorii już trochę było. Tegoroczna inicjatywa zrodziła się u pani burmistrz Anety Kowalewskiej. Bardzo nam się ten typ matek spodobał. Myślę, że to ważne, by mieszkańcy Wyszkowa zobaczyli kobiety mundurowe, które też na co dzień są matkami dzieci – mówiła dla Radia Nadzieja Agnieszka Mróz, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkowie.

Wyróżnione kobiety przyznały, że bycie „mamą mundurową” nie zawsze jest łatwe – Jeśli chodzi o Straż Miejską, to wydaje mi się, że praca nie pomaga nam w wychowaniu. Niestety jesteśmy przewrażliwione na wiele kwestii. Dzieci nieraz mówią „dlaczego ja mam mamę w Straży Miejskiej…?”. Zazwyczaj, kiedy gdzieś wychodzą zadajemy stos pytań, pewnie więcej niż mamy pracujące gdzieindziej. Wolę dużo wiedzieć, pewnie dużo więcej niż potrzeba – mówiła Hanna Sasiak ze Straży Miejskiej.

W Policji też jest podobnie. Też mam nastoletnie dzieci i jak gdzieś wychodzą to zadaje dużo pytań. Ale myślę, że ważne jest to w naszym zawodzie, żeby nie przynosić emocji do domu. Trzeba pamiętać o tym, że mamy do czynienia z różnymi ludźmi i sytuacjami, często tragicznymi. Ponadto nigdy nie mówi się praca w Policji, tylko służba w Policji. My nigdy nie pracujemy od 8 do 16, bo na przykład jak jest wypadek samochodowy, to jesteśmy na miejscu do momentu aż zostanie udzielona pomoc. I niestety, czasami jest tak, że choć mieliśmy jakieś plany rodzinne, musimy je przekładać. Wtedy dzieci często czują się zawiedzione – przyznała Marta Gierlicka z Policji.

U nas w Straży też często są sytuacje, że trzeba zostać dłużej po służbie, ale pewnie mniej jak w Policji. Jednak na pewno my, funkcjonariuszki mundurowe bardziej kontrujemy te nasze dzieci – dodała Bożena Perzyna ze Straży Pożarnej.

Podczas dzisiejszego spotkania wyróżnienia otrzymały: Małgorzata Czerwińska, Marta Gierlicka, Iwona Krajewska, Natalia SamselMarzena Reniewicz, Bożena Perzyna, Dominika Czuper, Kamila Wojtulska, Beata Wasilewska, Hanna Stasiak i Agnieszka Krystman.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *