TwitterFacebook

W Wyszkowie powstała kurtyna wodna

Wyszkowscy strażacy postanowili zrobić niespodziankę mieszkańcom miasta. W związku z tym, że temperatura powietrza sięga powyżej 30 stopni, obok Straży Pożarnej powstała kurtyna wodna.

Strażacy, z myślą o mieszkańcach – głównie spacerujących przy Parku Miejskim – uruchomili dzisiaj (30.07) kurtynę wodną. Pierwsi wyszkowianie już skorzystali z tego sposobu ochłodzenia się. Kurtyna będzie tak długo, jak długo będą utrzymywały się takie temperatury. Jeśli chodzi o godziny jej uruchamiania – będzie to zależało od zainteresowania ludzi. Planujemy, by dostępna była codziennie od południamówi mł. bryg. Marek Krzyżański, zastępca komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie.

Zastępca komendanta przypomina również o tym, by przy takich temperaturach nie przebywać zbyt długo na słońcu, pić dużo wody i co najważniejsze – nie zostawiać dzieci i zwierząt w samochodzie. Brak rozwagi ludzi w trakcie upałów jest też częstą przyczyną pożarów. Najczęściej jest tak, że ktoś jadąc samochodem rzuca niedopałek papierosa. Niebezpiecznie jest też jeździć w taką temperaturę po lesie. Może nastąpić zapłon od rury wydechowej, gdzie występuje wysoka temperatura. Rura ta w kontakcie z suchą ściółką może spowodować pożar. Pamiętajmy też, żeby nie robić ognisk ani w lesie, ani w jego pobliżu. Wówczas wiatr może skierować ogień na drzewa. Absolutnie też nie wypalajmy traw, które teraz są szczególnie suche i ogień może się szybko rozprzestrzeniaćapeluje mł. bryg. Marek Krzyżański.

Od początku roku w powiecie wyszkowskim odnotowano prawie 330 pożarów.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *