TwitterFacebook

W Wyszkowie trwają rekolekcje z ojcami Enrique i Antonello [FOTO]

Wczoraj (13.04) w hali WOSiR rozpoczęły się rekolekcje ewangelizacyjne pn. „Napełnieni Duchem Świętym”. Prowadzą je charyzmatycy z Włoch, ojcowie Enrique i Antonello. Wydarzenie zorganizowało Sanktuarium Świętej Rodziny oraz wspólnota Theoforos.

Rekolekcje ewangelizacyjne prowadzone przez charyzmatyków są nowością dla mieszkańców Wyszkowa. Jednak, mimo że jest to pierwsze takie wydarzenie w mieście, chętnych do pogłębienia swojej wiary poprzez modlitwę, śpiew i udział w wykładach, nie brakuje. Uczestników przywitał burmistrz Grzegorz Nowosielski, rozpoczynając tym samym trzydniowe rekolekcje. – Witam w przyjaznym mieście Wyszkowie. Wspólnota samorządowa i wspólnota duchowa oparte są na tych samych wartościach. Dzięki temu, wzajemnie się przenikając, współpracujemy przy rozmaitych projektach skierowanych do mieszkańców. To między innymi jeden z tych projektów. Jesteśmy dumni, że mogliśmy być partnerem i pomóc w organizacji tych rekolekcji. Jestem przekonany, że wszyscy z nich wyjdziemy bogatsi duchowomówił.

Słowo do wiernych skierował również proboszcz sanktuarium, ks. kan. Kazimierz WądołowskiMyślę, że te rekolekcje przyniosą piękne owoce. Wiem, że uczestniczą w nich nie tylko nasi parafianie, ale też mieszkańcy Wyszkowa i okolic. Cieszymy się waszą obecnością, że chcecie pogłębiać swoją wiarę i przybliżać się do Pana Boga. Te spotkania to doskonała okazja, by być bliżej Boga, by On bardziej zagościł w naszych sercach, umysłach. I co najważniejsze, by później to przekładało się na nasze życie i postępowanie. Właśnie w tym mają nam pomóc te rekolekcje.

Piątkowe wykłady prowadzone przez ojców Enrique i Antonello przebiegły w tematyce szczęścia i radości. Ojcowie, odwołując się do przykładów z Pisma Świętego, ale też z codziennego życia, uświadamiali, jak ważne są emocje w naszym życiu. – Nie smućcie się. Radujcie się swoją wiarą. Radujcie się! Tańczcie, śpiewajcie, jak anioły – powtarzali. Spotkanie zakończyło się adoracją Najświętszego Sakramentu.

Dziś (14.04) charyzmatycy opowiadają o działaniu Ducha Świętego. Wykłady zakończą się Mszą św., po której nastąpi adoracja z modlitwą o uzdrowienie.

Chętni, którzy chcieliby wziąć udział w rekolekcjach, mogą jeszcze dziś dołączyć  zapisując się do listy uczestników w hali WOSiR.

Przypominamy, że w niedzielę o godz. 14.00 będzie sprawowana Msza św. z udziałem ojców Enrique i Antonello. Wstęp jest wolny.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *