TwitterFacebook

Wojsko to prestiż. Trwa kampania MON w Wyszkowie [AUDIO/FOTO]

W Wyszkowie trwa akcja „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień oraz żołnierze lokalnych jednostek czekają na zainteresowanych wojskiem. Akcja odbywa się w ramach kampanii rekrutacyjnej Ministerstwa Obrony Narodowej.

„Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” to kampania realizowana na terenie całego kraju od 14 października. Jest to okazja do nawiązania bezpośredniego kontaktu z żołnierzami. W Wyszkowie akcja trwa od poniedziałku. Przez pierwsze trzy dni żołnierzy mogliśmy spotkać w C.H. Galeo, teraz wojskowe stoisko znajdziemy w Galerii Kaskada. Zainteresowanie jest duże informuje ppor. Artur Seroka z Wydziału Rekrutacji w WKU w Wyszkowie. Wnioski głównie składane są przez młodzież szkolną, która najczęściej pyta o podstawowe wymagania, ale też korzyści, którymi są m.in. karta MultiSport, ulgi komunikacyjne, czy odprawa od pracodawcy. Przedstawicielem służącej w wojsku młodzieży na wyszkowskim stanowisku jest uczeń Zespołu Szkół nr 1 w Wyszkowie Piotr Kozon, szeregowy w 52. Batalionie Lekkiej Piechoty w Komorowie – Służba i nauka nie kolidują ze sobą. Służba w wojsku, w terytorialsach jest kształtuje. Można zwiększyć swoją siłę psychiczną i fizyczną. Szkolenia też wcale nie są trudne, jak niektórzy zakładają – mówi.

Nie tylko młodzież może skorzystać z przedstawianej oferty. Wojsko jest dla wszystkich – przekonuje mjr Agnieszka Krystman, szef Wydziału Rekrutacji w WKU w Wyszkowie – Kampania ma na celu wyjście i spotkanie się z każdym, nieważne, czy jest ogrodnikiem, piekarzem, lekarzem, prawnikiem, kobietą, czy mężczyzną. Wojsko ma ofertę dla każdego – zapewnia i jak podkreśla – wojsko to prestiżowy zawód, stabilna praca, a przede wszystkim wypełnianie powszechnego obowiązku obrony.

Zgłoszenia przyjmowane zarówno do Wojsk Obrony Terytorialnej, jak i do zawodowej służby wojskowej. Jak podliczył ppłk. Leszek Wieczorek, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Wyszkowie w ostatnim czasie do komendy wpłynęło pół tysiąca wniosków. Jednak przed służbą ochotnicy muszą przejść obowiązkowe szkolenie. Szkolenie jest realizowane przez 5. Mazowiecką Brygadę Wojsk Obrony Terytorialnej w Ciechanowie – Dla tych, którzy nie odbyli służby wojskowej są 16-dniowe ćwiczenia praktyczne na poligonie, a dla tych, którzy są po służbie 8-dniowe. Później jest system weekendowy raz w miesiącu – tłumaczy komendant.

Akcja „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” potrwa w Wyszkowie do niedzieli. W Galerii Kaskada można spotkać się z żołnierzami jeszcze dzisiaj (14.12), a jutro i w niedzielę stoisko wojskowe znajdziemy w Galerii Wyszków. Żołnierze będą czekać tam na zainteresowanych od godziny 10 do 18.

Zdjęcia znajdują się TUTAJ.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *