RN
TwitterFacebook

Wyszków: 30 lat DDP Senior [FOTO]

Dom Dziennego Pobytu „Senior” w Wyszkowie ma już 30 lat. Podopieczni i przyjaciele placówki świętowali jubileusz w miniony weekend.

Uroczystości 30-lecia DDP „Senior” rozpoczęły się 8 września na sali widowiskowej Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”. W obecności zaproszonych gości – przyjaciół placówki, jej poprzednich kierowników i współpracujących na co dzień z seniorami – podopieczni zaprezentowali swój warsztat umiejętności. Galę rozpoczął spektakl teatralny. Seniorzy chcąc włączyć się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przedstawili fragment powieści Stefana Żeromskiego pt. „Syzyfowe prace”. W roli nauczyciela j. polskiego wystąpił Krzysztof Kucharczyk, uczniami byli Włodzimierz KalinowskiTadeusz Gałązka, Ryszard Ickiewicz. Główną rolę Zygierta odtworzył Roman Szymanik. Narratorkami były Teresa Tomaszuk, Iwona Zimoń, Zofia Lipska i Agnieszka Łubkowska. Opracowaniem scenicznym zajęła się Bożena Kupisz-Wojtkowska. Patriotyczny nastrój podtrzymał wiersz pt. „Tu jest Polska” wyrecytowany przez Jadwigę Szymanik, a także występ dzieci z Przedszkola nr 9, z którymi współpracują seniorzy w ramach integracji międzypokoleniowej.

Niezwykłej pamięci seniorom pogratulował burmistrz miasta Grzegorz NowosielskiNie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu. Z resztą, co tu dużo mówić o starości.. PESEL to tylko seria liczb. Ja na przykład miałem dzisiaj dla was ryngraf, ale zapomniałem i został w samochodzie na parkingu. Chciałbym po występie porozmawiać z panem Romanem, który wyrecytował „Redutę Ordona”, jak on to robi, że ma taką pamięć – mówił. Burmistrz przekazał również życzenia i podziękowania dla seniorów za ciągłe angażowanie się w społeczne projekty realizowane w mieście.

Do życzeń i gratulacji dołączyła Elżbieta Lanc, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, która zapowiedziała zaplanowane działania dla społeczeństwa 60+ – „Odpalamy” taką platformę, która będzie pełną informacją dla seniora. Związana będzie z bezpieczeństwem, ze zdrowiem, z tym w jaki sposób i gdzie możemy udać się po różne działania, projekty, programy. To wszystko dla was po to, żeby łatwiej było w tych pewnych działaniach podejmować rożne decyzje.

Nie tylko pamięcią do treści zaskoczyli wyszkowscy seniorzy. Kilkuosobowa grupa taneczna, której instruktorem jest Andrzej Wiśniewski zaprezentowała poloneza, tango, walca angielskiego, cha-chę i quick stepa. Swoją dobrą kondycję fizyczną potwierdziły również uczestniczki zajęć gimnastycznych prowadzonych przez Marię Kuleszę. Do wspólnego krótkiego treningu zaproszono też przybyłych gości. Ponadto każdy z nich, współpracujący z placówką przez ostatnie pięć został uhonorowany własnoręcznie wykonanym kwiatem w przyozdobionej butelce, nad czym pracowali seniorzy przez prawie pół roku.

Spotkanie zakończyło się występem Zespołu Śpiewaczego „Nadbużanie” działającego przy DDP „Senior” od 2005 roku. Wykonawcy pod okiem Katarzyny Grzybowskiej zaprezentowali swój nowy repertuar oraz autorską piosenkę napisaną przez uczestniczkę Domu Teresę Wiśniewską. Oprócz sobotniej uroczystej gali, seniorzy świętowali jubileusz również podczas niedzielnego (09.09) pikniku, który został zorganizowany dla wszystkich mieszkańców miasta w ogrodzie DDP.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − twelve =