RN
TwitterFacebook

Wyszków: Adam Szymański – nowy dyrektor Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

Marek Wiśniewski, dotychczasowy dyrektor Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji został odwołany. Jego obowiązki przejął Adam Szymański.

Z dniem 13 listopada burmistrz Wyszkowa powołał do pełnienia obowiązków dyrektora Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na okres 3 miesięcy Adama Szymańskiego.

Takie rozwiązanie pozwoli sprawnie funkcjonować ośrodkowi dalej do czasu przygotowania i rozstrzygnięcia konkursu na dyrektora. Zmiany kierownictwa wynikają z wyzwań rozwojowych oraz dostosowywania marki WOSiRu do współczesnych problemówpodaje w przekazanej informacji Edyta Wittich z Wydziału Promocji, Kultury i Sportu w Urzędzie Miejskim.

Dotychczasowy dyrektor Marek Wiśniewski zostanie powołany do pełnienia obowiązków zastępcy dyrektora ds. infrastruktury sportowej. Decyzję burmistrza komentuje krótko:

Szkoda. Pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją, że jestem odwołany. Decyzję ponosi szef wszystkich szefów, to jest jego decyzja, autorska. Ma prawo dobierać sobie załogę, z którą chcę współpracować. To wszystko na ten temat.

Adam Szymański ma 46 lat, pochodzi z Wyszkowa. Jest absolwentem Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku ekonomia, gdzie uzyskał tytuł magistra. Następnie ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Łódzkim w zakresie marketingowego zarządzania firmą. Przez ponad 21 lat zawodowo związany z PKO Bankiem Polskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Departamentach Centrali, które zajmowały się m.in.

– marketingiem usług bankowych,
– zarządzaniem sprzedażą produktów dla małych i średnich przedsiębiorstw,
– tworzeniem rozwiązań organizacyjnych w Banku,
– optymalizacją procesów bankowych.

To właśnie optymalizacja procesów najbardziej go interesowała zawodowo. Ukończył specjalistyczny program i szkolenia w zakresie stosowania metodologii Lean Six Sigma i uzyskał kompetencje Black Belt uprawniające do samodzielnego prowadzenia i nadzorowania projektów optymalizacyjnych na poziomie realizowania strategii firm. Od kilku lat specjalizował się w prowadzeniu projektów.

Ukończył program „The Advanced Certificate in Marketing”, którego celem było przygotowanie wysoko wykwalifikowanej kadry do zarządzania działalnością marketingową w firmie według międzynarodowych standardów opracowanych przez The Chartered Institute of Marketing z Londynu.

Oprócz zadań regulaminowych zaangażowany w akcje społeczne i charytatywne. Współzałożyciel i przez 10 lat współkoordynator sekcji biegowej w Banku, która zrzesza ponad 500 biegaczy z całej Polski. Z ramienia sekcji inicjował i koordynował wiele projektów biegowych, m.in: Korona Maratonów PKO Banku Polskiego; Drużynowa Liga Biegowa; Biegnę dla Tych, którzy marzą, żeby chodzić; Rywalizacje PKO-PZU.

Społecznie wspiera działalność i jest konsultantem fundacji zajmujących się propagowaniem aktywności fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, m.in.: BiegamBoLubie (akcja biegowa na ponad 100 stadionach w Polsce) oraz Wychowanie przez Sport.

Prywatnie pasjonat sportu, biega, jeździ na rowerze, chodzi po górach. W młodości uprawiał tenisa stołowego, gry zespołowe i karate. Od kilkunastu lat skupia się przede wszystkim na bieganiu. Ukończył ponad 100 biegów na dystansie powyżej 5 tys. m, w tym blisko 30 maratonów i ultramaratonów w terenie górskim.

Żonaty. Żona Agnieszka (również maratonka i ultramaratonka), kieruje zespołem marketingu sportowego w PKO Banku Polskim. 14-letni syn Dominik, jest uczniem 8 klasy pływackiej w SP 5 w Wyszkowie. Ze względu na wspólne zamiłowania, czas wolny zawsze wypełniony jest aktywnościami fizycznymi.

UM Wyszków/MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *