RN
TwitterFacebook

Wyszków: Autobusem do wsi z gminy Brańszczyk

Wniosek powiatu wyszkowskiego o dofinansowanie transportu publicznego w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych został zaakceptowany. Od września ruszy linia Wyszków – Brańszczyk – Białebłota – Wyszków.

Obejmie ona trasę od Wyszkowa przez wsie z gminy Brańszczyk (Zakręzie, Ojcowizna, Trzcianka, Niemiry, Brańszczyk. Nowy Brańszczyk, Knurowiec, Budykierz, Białebłota, Nowa Wieś) i z powrotem, w sumie ok. 51 km. Powiat wyszkowski na złożenie wniosku o dofinansowanie transportu publicznego miał czas do 12 sierpnia. Wczoraj, 19 sierpnia, samorząd otrzymał pozytywną odpowiedź. W ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych linia zostanie wsparta złotówką od kilometra. Powiat ze środków własnych pokryje minimum 10% kwoty deficytu na danej linii komunikacyjnej.

Na chwilę obecną przeprowadzane jest zapytanie ofertowe wśród lokalnych przewoźników, którzy co do słuszności powstania tej linii mają odmienne zdania, mówi wicestarosta Leszek Marszał – Ogólnie zdania były podzielone. Jedni z uwagi na doświadczenie uważają, że ta linia nie ma racji bytu. Dwóch innych wstępnie zadeklarowało chęć złożenia oferty i rozpoczęcia usług. Aktualnie trwają pracę przygotowawcze. Przewoźnik zostanie wyłoniony do końca tygodnia.

Wstępnie planowane są dwa kursy – poranny, który dotrze do Wyszkowa przed godziną 8.00 oraz popołudniowy. Będzie to linia testowa, która ma funkcjonować do końca roku.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four − 2 =