RN
TwitterFacebook

Wyszków: Bożena Zofia Kachel wydała drugi tomik wierszy

„Obrazy z moich myśli” to wieloletni zbiór wierszy wyszkowianki, których promocja miała miejsce wczoraj w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej. Publikacja została wydana przed wydawnictwo „Edytor”.

Początki poezji Bożeny Zofii Kachel sięgają jej nastoletnich lat, kiedy to zaczęła pisać wiersze. Główną tematyką podejmowaną w utworach są codzienne problemy społeczne, rodzinne, partnerskie, ale też opisywana jest postać kobiety – najczęściej w roli matki. Jako publicystka zadebiutowała w „Zuchowych wieściach” w 1984 roku, a jako poetka w dwutygodniku „Nasz Świat” w 2008 roku we Włoszech, gdzie mieszkała przez 22 lata. Swój pierwszy tomik wierszy pt. „Korzenie mojego drzewa” wydała w 2015 roku. Obecnie wyszkowianka pisze również artykuły i opowiadania, a jej dodatkowe hobby to fotografowanie i filmowanie.

„Obrazy z moich myśli”, to publikacja składająca się z 26 wierszy, głównie są to teksty rymowane dotyczące życia prywatnego poetki i jej obserwacji środowiska. Jak twierdzi Bożena Kachel – Moje wiersze skierowane są do wielu pokoleń, każdy znajdzie tam coś dla siebie. Jest wiersz o miłości, np. „Wątpliwość”, o emigracji powiązanej z uczuciem bliskości, czyli „Dalecy a bliscy”, ale są też moje osobiste wspomnienia – to ostatni tytuł „Koleżanko”, który jest w pewnym sensie przeżyciem moich ostatnich lat u podnóża Etny. Nowy tomik wierszy zawiera również liryczne zapiski podkreślające uczucia kobiet, jako partnerek, czy matek, ale też odwołania do przeszłości i przemyślenia związane z rzeczywistością.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *