TwitterFacebook

Wyszków: By samotni poczuli się dowartościowani

To pierwsze takie spotkanie, gdzie samotni i chorzy mieszkańcy Wyszkowa, a także seniorzy mogli wspólnie spotkać się przy wigilijnym stole. Uroczystość zainicjowała wspólnota Theoforos działająca przy Sanktuarium Świętej Rodziny.

Wigilia bożonarodzeniowa zgromadziła blisko 50 osób. Jak przyznają gospodarze – tak pokaźnej liczby gości nikt się nie spodziewał. Dla przybyłych wyszkowian była to okazja, by wspólnie przeżywać zbliżające się bożonarodzeniowe święta, ale też podzielić się swoimi troskami i okazać wsparcie. Dla większości była to też jedyna możliwość, kiedy mogli po raz pierwszy zasiąść za restauracyjnymi stołami i kosztować dań przygotowanych wcześniej przez członków wspólnoty, które serwowane były w restauracji Centralna.

Bardzo się cieszymy, że tu jesteście. Już dzisiaj chcieliśmy zacząć te nasze spotkanie bożonarodzeniowe, spotkanie z Jezusem Chrystusem, który przyszedł do wszystkich ludzi. I tak jak wiemy, Jego przyjście na świat bardzo zadziwiło wielu ludzi – szczególnie bogatych i zamożnych. A Chrystus, jak powiedział, przyszedł do tych, którzy się źle mają – a więc do chorych, biednych, tych, którzy są w różnorakich potrzebach. Przede wszystkim do takich ludzi On przyszedł. Myślę, że my wszyscy tutaj obecni możemy czuć się przez Niego w jakiś sposób dowartościowani – mówił proboszcz Sanktuarium ks. kan. Kazimierz Wądołowski. – Chciałbym, żebyście pamiętali, że każdy z was dla Niego jest kimś bardzo ważnym. On po prostu każdego z was potrzebuje. Nikt z was nie jest dla Niego obojętny. Niech te spotkanie będzie dla was umocnieniem w wierze, ale i umocnieniem w was, w waszej świadomości – dodał.

W uroczystość zaangażowali się wolontariusze ze wspólnoty. Stanowili oni nie tylko pomoc, ale przede wszystkim poświęcali czas na rozmowę z każdym, kto tego potrzebował. Dodatkowo przygotowali diakonię muzyczną oraz paczki. W świątecznych prezentach goście znaleźli Pisma Święte, różańce, modlitewniki, ale też kubeczki i koszulki parafialne oraz słodycze.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *