TwitterFacebook

Wyszków: Całodobowe myjnie nie przez całą dobę? Mieszkańcy zdecydowanie na tak

Zakłócanie ciszy nocnej, zwłaszcza latem – z takim problemem już od 2011 roku borykają się mieszkańcy bloku przy ul. 11 Listopada 20 w Wyszkowie, przy którym funkcjonuje całodobowa myjnia bezdotykowa. Radni miasta pochylą się nad ograniczeniem funkcjonowania takich obiektów na terenie gminy.

Całodobowa myjnia przy ul. Pułtuskiej w sąsiedztwie z blokiem przy ul. 11 Listopada 20 ponownie stała się jednym z tematów do dyskusji wśród radnych. Radny Radosław Biernacki poinformował podczas ostatniego posiedzenia, że mimo upływu lat, wciąż otrzymuje skargi od mieszkańców dotyczące zakłócania ciszy nocnej. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska zbadał obiekt pod względem decybeli, w tej kwestii nie ma zastrzeżeń. Myjnia nie jest też wpisana na listę budynków uciążliwych. Jednak mimo to, radny zainicjował podjęcie działań związanych z ograniczeniem funkcjonowania takich obiektów w gminie.

-Ta myjnia spełnia wszystkie wymogi, w innym przypadku nie otrzymałaby pozwolenia na funkcjonowanie. Jednak uważam, że można pomóc mieszkańcom, zwłaszcza jeśli chodzi o okres letni. Proponuję – tak jak to zrobiono w Józefowie, czy Otwocku – wprowadzenie uchwały ograniczającej godziny pracy wszystkich całodobowych myjni, od 6 do 22. W innym przypadku nakładane będą kary, egzekwowane przez Policję i Straż Miejską. Zgodnie z kodeksem pracy jest to do 5 tys. złinformuje radny.

Mieszkańcy zdecydowanie popierają ten pomysł – Mamy otwarte okna wieczorem, bo jest gorąco, to nie słychać telewizora wieczorem, tylko szum wody. Jakby działały te myjnie do 22, to ludzie mogliby normalnie spać. Kto to pomyślał, żeby stawiać takie myjnie pod samymi balkonamimówi pani Zofia.

– Przynajmniej dadzą ludziom trochę odpocząć. Tu, jak młodzi przyjadą, to włączają muzykę i słuchają jej podczas mycia samochodów. A przecież od 22, jakby nie było, wszędzie obowiązuje cisza nocnastwierdza pan Jan. Niech sobie działają i całą noc te myjnie zlokalizowane daleko od budynków mieszkalnych, ale nie tu – dodaje.

Prawda jest taka, że każdy właściciel robi na swoim terenie, co uważa, ale zdecydowanie ten hałas przeszkadza. Nie jestem mieszkanką tego bloku tylko sąsiedniego, ale popieram ten pomysł. Do 22 to wystarczająco, żeby te myjnie działały – mówi pani Barbara.

Jak zapowiedział burmistrz miasta, propozycja radnego ma zostać przeanalizowana od strony formalnej i podjęta na najbliższym posiedzeniu Komisji Rady Miejskiej.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *