TwitterFacebook

Wyszków: FETA SOS-W, czyli jubileusz 50-lecia ośrodka rozpoczęty [FOTO]

F jak fantazja, E jak empatia, T jak talent i A jak aktywność – tymi słowami określiła Edyta Jarosz, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego charakter placówki, która kształci obecnie 192 niepełnosprawnych uczniów. Jubileusz SOS-W inaugurowano przedstawieniem „Lampa Alladyna”, które przygotowali nauczyciele i rodzice podopiecznych ośrodka.

FETA to hasło, które będzie przyświecało tegorocznemu jubileuszowi ośrodka – Fantazja, empatia, talent, aktywność – te cztery słowa będziemy starali się pokazywać w  poszczególnych wydarzeniach. Dzisiaj fantazja, czyli przedstawienie „Lampa Alladyna” – mówiła podczas wczorajszej inauguracji 50-lecia Edyta Jarosz, dyrektor SOS-W.

W przygotowanie przedstawienia wystawionego wczoraj w WOK Hutnik zaangażowało się łącznie blisko 30 nauczycieli i rodziców. „Lampa Alladyna”, której reżyserią, scenariuszem, oprawą dźwiękową i multimedialną zajęła się nauczycielka języka angielskiego Elżbieta Iglik, opowiadała o wartościach i o tym, że relacje między ludźmi są ważniejsze niż rzeczy materialne. Widzowie zaskoczeni byli nie tylko grą aktorską występujących, ale też całą oprawą przedstawienia. Wspaniała aranżacja, kolorowe stroje, idealnie dobrana muzyka. Do tego ciekawa opowieść z humorem i przesłaniemmówił jeden z nich.

Jak przyznają aktorzy-amatorzy ten spektakl wymagał od nich dużego zaangażowania, opanowania stresu, ale też poświęcenia czasu. Jednak dyrektor ośrodka podkreśla, że jest to przede wszystkim przykład dobrej współpracy między nauczycielami a rodzicami. To dowód na to, jak aktywną i kreatywną mamy kadrę, ale też jak chętnych do współpracy rodziców. To, że wystąpili na tej scenie, zrobili to dla swoich dzieci, ale też pokazali tym samym, że ośrodek to wspaniałe miejsce i że właśnie tu powstają różne, ciekawe inicjatywymówi dyrektor.

W przedstawieniu wystąpili: Tomasz Milczarczyk (Alladyn), Magdalena Sobczak (matka), Jacek Kulesza (dżin), Monika Szulkowska (Aisza), Elżbieta Manowska (handlarka chustami), Katarzyna Pilarska (handlarka cebulą), Andrzej Roman (czarownik), Grzegorz Skolimowski (sułtan), Marzena Szulc (fakir), Agnieszka Wojtkowska (wąż), Bartek Staszkiewicz (ornitolog), Marek Jończyk (astronom), Maryla Piekart (handlarka dywanami), ks. Adam Hryc (dworzanin), Małgorzata Pilacińska (tancerka), Paulina Bralewska (tancerka), Izabela Szczerba (tancerka), Sylwia Befinger (tancerka), Agnieszka Skoczeń (tancerka).
Choreografię i taniec przygotowała Edyta Jakacka. Scenografią zajęły się: Anna Wojtaszek, Joanna Niemczyk i Marta Andrzejewska. Za kostiumy odpowiedzialne były: Marzena Szulc, Bogumiła Woźnica i Joanna Juszczyńska.

Obchody 50-lecia ośrodka będą odbywały się w różnych odsłonach aż do września. Kolejne zaplanowane wydarzenie to Tydzień Otwartych Drzwi, który rozpocznie się 19 marca.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *