RN
TwitterFacebook

Wyszków: Ilona Gołębiewska wydała “Tajemnice…”

„Tajemnice starego domu” to drugi tytuł z zapowiedzianej trylogii powieści Ilony Gołębiewskiej. Premiera książki była okazją do dzisiejszego spotkania autorskiego w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej. Wieczór udoskonalił występ skrzypaczki Aleksandry Puczyńskiej – absolwentki Konserwatorium Muzycznego w Nowosybirsku.

Ilona Gołębiewska jest doktorem nauk społecznych w zakresie pedagogiki, pisze prace naukowe, ale też bajki, w dodatku zadebiutowała tomikiem poezji pt. „Traktat życia”. Od 5 roku życia marzyła, żeby zostać pisarką.
Zaczynałam od pisania naukowego, ale wtedy już marzyłam o pisaniu powieści z bardzo prostego powodu – pisanie naukowe jest pisaniem bardzo określonym, ma swoje ramy, zasady. Pisząc, byłam wśród ludzi, prowadziłam wywiady, rozmawiałam z nimi, no i dzięki temu zdobywałam mnóstwo informacji o ludziach i zbierałam różne historie. Później powstawał artykuł na 22 strony i na tym się sprawa kończyła, a ja miałam taki olbrzymi żal, że cały ten materiał zostanie w szufladzie – wspomina autorka. Jak podsumowała – tworzenie powieści obyczajowych powstało z tęsknoty za opowiadaniem historii.

Powieści Ilony Gołębiewskiej promują jej rodzinne strony – Pniewo, Wyszków, Pułtusk i Warszawę. Pierwsza z nich – „Powrót do starego domu” – stała się bestsellerem. Druga, to kontynuacja losów Alicji Pniewskiej – kobieta nagle odkrywa tajemnice z przeszłości życia jej rodziny i podejmuje prywatne śledztwo. Samotna bohaterka porywa się również na adopcję. W książce pojawia się także autentyczny wątek historyczny dotyczący wydarzeń z 1944 roku, związanych z Pniewem, a dokładniej z Obwodem AK „Rajski Ptak”.
-Czy opisywany dom naprawdę istnieje? – pytali zaciekawieni czytelnicy. – Istnieje, to dom moich dziadków. Faktycznie jest stary, jednak cała fabuła jest wymyślona i to nie ja jestem Alicją z powieści. – odpowiedziała autorka.

Książka „Tajemnice starego domu” już niebawem znajdzie się na półkach biblioteki miejskiej.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *