RN
TwitterFacebook

Wyszków: Jeden pędził po S8 ponad 200 km/h, drugi „zaledwie” 176 km/h

Funkcjonariusze wyszkowskiego zespołu działającego w ramach grupy SPEED zatrzymali trzech kierowców, którzy pędzili po S8. Jeden na liczniku miał ponad 200, drugi 176, a trzeci 154 km/h. Wszyscy zostali ukarani wysokimi mandatami.

Policjanci wyszkowskiego zespołu działającego w ramach grupy SPEED stanowczo reagują na zachowanie kierowców, którzy łamią przepisy ruchu drogowego i stwarzają niebezpieczeństwo dla innych użytkowników dróg. Tak właśnie było w przypadku 70-letniego kierowcy lexusa, który na trasie S8 przy dozwolonej prędkości 100 km/h pędził z prędkością 201 km/h.

Kolejny kierowca zatrzymany na tej trasie jechał audi 176 km/h lekceważąc oczywiście obowiązujące ograniczenia prędkości. Niewiele mniej, bo 154 km/h było na liczniku kierującego skodą jadącego tą samą drogą. Za złamanie przepisów kierowców ukarano wysokimi mandatami, a na ich konta trafiły punkty karne.

Szaleją w terenie zabudowanym

Ponadto policjanci zatrzymali trzech kierowców, którzy nie zważając na bezpieczeństwo m.in. pieszych pędzili w terenie zabudowanym z dwukrotnie większą prędkością niż jest to dozwolone. W Brańszczyku 29-letni kierowca opla jechał 109 km/h, w tej samej miejscowości policjanci zatrzymali kolejnego kierowcę, który na liczniku bmw miał 106 km/h. Trzeci z kierujących w miejscowości Łosinno pędził z prędkością 125 km/h, czyli aż o 75 km więcej nie pozwalają na to przepisy.

Za rażące przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym kierowcy stracili prawo jazdy, oprócz tego ukarani zostali wysokimi mandatami, a na ich konta dopisano po 10 puntów karnych.

Takie sytuacje przerażają i pokazują skalę lekceważenia przepisów przez kierowców, a co za tym idzie również ryzyka spowodowanie poważnego w skutkach wypadku drogowego. Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę.

KPP Wyszków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *