RN
TwitterFacebook

Wyszków: Każdy może zostać wolontariuszem

Dzisiejszy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza może stać się dobrą okazją do podjęcia kroków w bezinteresownej pomocy innym. Wolontariat w Ośrodku Pomocy Społecznej, to program realizowany od 15 lat w wyszkowskiej placówce. Do współpracy zapraszani są wszyscy bez względu na wiek i zainteresowania.

Wolontariusze współpracujący z wyszkowskim OPS mogą realizować się w różnych obszarach – zarówno pomagając osobie młodszej, jak i starszej. Praca z dziećmi i młodzieżą polega głównie na pomocy w wyrównaniu braków szkolnych, a w przypadku osób w wieku senioralnym jest to wsparcie w ich potrzebach. Ponadto w ośrodku realizowane są różnorodne akcje, np. wyjazdy krajoznawcze, wycieczki, wypoczynek letni i zimowy, przygotowywanie i realizacja projektów, bale dla dzieci lub seniorów, czy wigilie dla samotnych. Na tym obszarze również jest potrzebna pomoc.

Wolontariusze, w zależności od potrzeb pracują indywidualnie lub grupowo, w lokalu OPS lub jego placówkach, w szkołach bądź w domu osoby zainteresowanej pomocą. Obecnie w skali roku, stale współpracujących jest ok. 40 osób. Są to głównie uczniowie w wieku od 15 lat.

Zgłoszenia do wolontariatu przyjmują codziennie koordynatorki programu z OPS – Zofia Ciemerych i Katarzyna Kacpura w godzinach od 8 do 16.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *