TwitterFacebook

Wyszków: Kolejna integracja Leszczydołów [FOTO]

Mieszkańcy wszystkich Leszczydołów świętowali wczoraj (01.07) Dzień Leszczyny. W tym roku został on zorganizowany w Leszczydole Starym.

Od pięciu lat mieszkańcy Leszczydołu Starego, Leszczydołu Pustki, Leszczydołu Podwielątki, Leszczydołu Nowin i Leszczydołu Działki spotykają się świętując Dzień Leszczyny. W tym roku został on zorganizowany na terenie Szkoły Podstawowej w Leszczydole Starym.

Dzień Leszczyny ma na celu integrację mieszkańców wszystkich Leszczydołów, ale oczywiście zapraszamy też osoby z innych miejscowości. Co roku zapewniamy mnóstwo atrakcji, konkursy, występy zespołów. Mieszkańcy naszych wiosek przygotowują też ciasto dla wszystkich uczestników. Cieszymy się, że dzisiaj mimo niepogody, mieszkańcy i tak chętnie przybyli na wspólną zabawęmówiła dla Radia Nadzieja sołtys Leszczydołu Starego, Monika Bieżuńska.

Podczas święta na scenie wystąpił zespół Amanti, wyszkowska Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP, Zespół Pieśni i Tańca „Wyszków”, dzieci z SP w Leszczydole Starym, a gwiazdą wieczoru była INESS. Nie zabrakło również konkursów.

Pierwszy z nich pn. „Mumia” polegał na jak najszybszym i najdokładniejszym „zabalsamowaniu” osoby z pary. I miejsce zajął duet z Leszczydołu Działki: Radosław Jastrzębski i Halina Grycz. II miejsce należało do Piotra Krysiaka i Michała Książaka z Leszczydołu Starego. Na III miejscu stanęli Katarzyna Gołębiewska i Monika Nozderka (Leszczydół Pustki).

W kolejnej konkurencji „Kry” mieszkańcy musieli stąpając po krach przemieszczać się tak, by nie dotknąć podłoża. I miejsce zajął Jakub Grzelecki z Wyszkowa, II – Damian Książak z Leszczydołu Starego, a III – Radosław Jastrzębski z Leszczydołu Starego.

Następny konkurs to „Sadzenie ziemniaków”. Zawodnicy musieli jak najszybciej umieścić 10 ziemniaków w kołkach ringo. W tym zadaniu najlepiej sprawdził się Damian Książak (Leszczydół Stary). Tuż za nim, II miejsce zajęła Wiesława Bajorek (Leszczydół Nowiny), a III – Teresa Rogólska (Leszczydół Stary).

Ostatnia konkurencja to tor przeszkód. Najszybciej pokonał go Michał Sarnacki z Leszczydołu Pustki. II miejsce zajęła Oliwia Skoczeń – Leszczydół Działki, a III – Amelia Grzelecka z Wyszkowa.

Zawodnicy zostali wyróżnieni medalami, a ci, którym nie brakowało refleksu otrzymali również piłki rzucane ze sceny przez sołtysów.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *