RN
TwitterFacebook

Wyszków: Kolejne sukcesy „Sylaby”, mimo niefortunnych zdarzeń

Sześć pierwszych miejsc i dwa drugie zdobyła Rewia Dziecięca „Sylaba” na XVIII. Międzynarodowym Konkursie Tańca „Arabeks” w Jurmalii na Łotwie. Choć zmagania poprzedziły nieszczęśliwe wypadki, to zespołowi udało się utrzymać wysoki poziom.

XVIII Międzynarodowy Konkurs Tańca „Arabesk” zgromadził tancerzy m.in. z Finlandii, Korei Południowej, USA, Niemiec, Francji, Portugali, czy Włoch. Przesłuchiwane były zespoły w trzech grupach. – Byliśmy na Łotwie w sumie trzeci raz, ale z tym składem drugi. Ten festiwal był największym, w którym braliśmy udział, jeśli chodzi o wschodnie rejony – mówiła założycielka grupy, Irena Zdunek.

„Sylaba” wystąpiła w ośmiu kategoriach. Tancerki w kategorii zespołowej zajęły pięć I miejsc, a w kategoriach tanecznych (show, taniec współczesny i taniec dziecięcy) – jedno II miejsce. Kolejne I miejsce przyznano w kategorii indywidualnej (taniec współczesny), w której swoje umiejętności zaprezentowała Adrianna Denis. Z kolei duet Sandry Korytkowskiej i Weroniki Chodkowskiej zajął II miejsce (kategoria taneczna – show).

Irena Zdunek przyznała, że te sukcesy cieszą zespół szczególnie, bo konkurs został poprzedzony wieloma niefortunnymi wypadkami – W ciągu ostatnich trzech tygodni przed wyjazdem połamało nam się pięć dziewcząt. Jak na ironię losu przystało – połamały się w domu. Jechaliśmy więc „na wariata”. W ostatniej chwili wszystkie układy były przestawiane. Dziewczyny do końca nie wiedziały, gdzie która stoi, bo te zmiany były co dwa dni. Ale sprężyły się i rzeczywiście zatańczyły bardzo dobrze.

Tancerki przygotowywały Irena Zdunek, Katarzyna Janus i Aleksandra Perzyna. Koszty wyjazdu na festiwal został sfinansowany przez rodziców tancerek.

MG/fot./„Sylaba”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one + 7 =