RN
TwitterFacebook

Wyszków: Kolejne świąteczne spotkanie samorządowców

Wigilia wyszkowskich samorządowców, a także zaproszonych gości spoza powiatu wyszkowskiego, to już tradycja. Po raz kolejny wszyscy spotkali się w hali WOSiR, by wysłuchać kolęd, złożyć życzenia i podzielić się opłatkiem.

Gdybym spytała kogoś tu z obecnych, z czym kojarzy mu się świąteczny czas, to z pewnością większość odpowiedziałaby, że z rodziną. I właśnie dzisiaj podczas wieczoru wigilijnego spotykamy się z rodziną, tylko z tą drugą – samorządową – rozpoczęła prowadząca spotkanie Edyta Wittich z Wydziału Promocji, Kultury i Sportu w Urzędzie Miejskim. Wśród gości, oprócz samorządowców z powiatu wyszkowskiego, znaleźli się ks. kan. Zdzisław Golan – dziekan dekanatu wyszkowskiego, Sylwester Dąbrowski – wicewojewoda mazowiecki, Henryk Kowalczyk – minister, członek Rady Ministrów, Marek Sawicki – poseł na sejm, Elżbieta Lanc – wicemarszałek województwa mazowieckiego, Cecylia Domżała – radna sejmiku województwa mazowieckiego, Mariusz Popielarz – dyrektor delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Ostrołęce, docent dr Henryk Goryszewski – prorektor ds. filii Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku oraz Dionizy Ziemiecki – prezes Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego.

Podczas uroczystości nie zabrakło wspomnienia również tych, którzy już odeszli z samorządowej rodziny – Aleksandra Pakieły – pracownika wydziału finansowo-budżetowego wyszkowskiego Urzędu Miejskiego w latach 1976-1991, Henryka Wiśniewskiego – wieloletniego radnego Gminy Rząśnik oraz Tadeusza Rogalskiego pełniącego od 1998 roku funkcję sołtysa w miejscowości Wólka Piaseczna w Gminie Długosiodło.

Spotkanie wigilijne to przede wszystkim życzenia i dzielenie się opłatkiem, ale też niespodzianki. Jedną z nich podczas swojego wystąpienia przekazała Elżbieta Lanc –Ta piękna tradycja powiatu wyszkowskiego, gdzie spotykamy się w rodzinie samorządowej przed świętami, żeby podzielić się tym co dobre, to też czas na refleksje. Jestem szczęśliwa, że ta rodzina buduje wartości dla tego powiatu na dzisiaj i na jutro. Jestem bardzo dumna z tego, że pan burmistrz z cała ekipą mądrych ludzi, radnych i pracowników tak ten rok przepracował, że został nominowany do Samorządowego Lidera Zmian. Nie mogę tylko zdradzić, czy to będzie pierwsze, drugie, czy trzecie miejsce, ale taki tytuł i takie wyróżnienie Wyszków otrzyma w środę – mówiła. Nie zabrakło też niespodzianek rzeczowych – wicemarszałek województwa mazowieckiego na ręce komendanta powiatowego policji w Wyszkowie insp. Michała Toporkiewicza przekazała nowoczesny alkomat. Kolejnym prezentem były ryngrafy od prezesa Związku Piłsudczyków Konrada Wróbla, które otrzymała przewodniczącej Rady Miejskiej Elżbieta Piórkowska oraz przewodniczący Rady Powiatu Jacek Bachański. Nie zabrakło też niespodzianek przygotowanych przez gospodarzy. Goście otrzymali kalendarze na 2018 rok oraz płyty chóru parafialnego działającego przy Sanktuarium Świętej Rodziny, który to podczas uroczystości zaśpiewał polskie kolędy.

Podczas spotkania wolontariuszki z Klubu Żeglarskiego „Spinaker” kwestowały na realizację projektu związanego z 18-metrowym masztem, który ma powstać na 100-lecie obchodów Święta Niepodległości. Kwota jaką udało się zebrać to 837,25 zł.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *