RN
TwitterFacebook

Wyszków: Koncepcja nowego dworca jeszcze w tym roku?

Po PKS Ostrołęka na terenie dworca autobusowego w Wyszkowie pozostała już tylko nieruchomość. Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski planuje włączyć ten obszar do wcześniej zaplanowanej rewitalizacji na terenach sąsiednich.

Przez ostatnie lata gmina Wyszków skupowała działki od PKP, by w przyszłości objąć ten teren rewitalizacją. Budynek dworca, perony oraz teren zielony obok dworca to własność gminy. Na tym obszarze planowane jest wybudowanie nowego budynku dworca, czy stworzenie parking typu Parkuj i Jedź.

W międzyczasie firma PKS Ostrołęka zakończyła swoją działalność i na terenie dworca autobusowego pozostała nieruchomość. Gmina Wyszków w przyszłości będzie prowadziła rozmowy, żeby nabyć tę nieruchomość. Chcemy cały ten teren objąć rewitalizacją, jedną myślą architektoniczną i organizacyjnąmówi burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski.

Mieszkańcy na te zmiany czekają od lat. – Stan tego dworca…? (śmiech) jest mocno niezachęcający. Wygląda to bardzo źle.
– Tam powinna być zrobiona nowa droga, bo wszędzie są dziury.
– Stan to tam jest tragiczny. Jakieś sklepy, sklepiki nocne. Nie wiadomo do czego to. Ani ładu, ani składu
mówią mieszkańcy.

Jak informuje burmistrz, w najbliższym czasie będą prowadzone rozmowy i prace koncepcyjne. Następnie zostanie wybrana firma, która przygotuje projekt, a po tym będą przeliczone koszty – Niewykluczone, że poszukamy partnerów biznesowych do tego projektu, ponieważ tam są dobre miejsca na usługi, tak aby nie wszystko, co tam powstanie musiało kosztować wyszkowskiego podatnika – mówi burmistrz.

Choć przebudowa na tym obszarze nie ruszy jeszcze w tym roku, to koncepcja architektoniczna zostanie przedstawiona. Trwają również poszukiwania środków zewnętrznych na chociażby częściowe pokrycie tej inwestycji.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *