RN
TwitterFacebook

Wyszków: Kontrowersyjna inwestycja nie powstanie? Jest reakcja właściciela działki i władz miasta

Właściciel działki, gdzie miała powstać spalarnia odpadów niebezpiecznych w Wyszkowie wycofał się ze sprzedaży gruntu firmie z Bełchatowa. Planowana tam inwestycja spotkała się z buntem społecznym.

Informacja o tym, że na jednej z działek w Wyszkowie ma powstać spalarnia odpadów niebezpiecznych pojawiła się w pod koniec września. Wtedy to w miejskim BIPie pojawiło się obwieszczenie o wszczętym postępowaniu w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Plany dotyczące tej inwestycji wzbudziły kontrowersje wśród mieszkańców. Swój sprzeciw wyrazili również radni Rady Miejskiej i Rady Powiatu z Prawa i Sprawiedliwości.

W związku z tym burmistrza miasta wysłał z prośbą o zaniechanie działań zmierzających do powstania zakładu. Mimo to trwa proces wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach związanych z realizacją przedsięwzięcia.

Do sprzeciwu dołączyli się też radni miejscy z PiS, PSL i Komitetu Wyborczego Wyborców „Masz Wybór”, którzy oficjalnie opublikowali swoje stanowisko w tej sprawie.

Ponadto cały czas trwa elektroniczna zbiórka podpisów pod petycją przeciwko spalarni w Wyszkowie.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *