RN
TwitterFacebook

Wyszków: Miał próbować zabić swoją konkubinę. Został zatrzymany

Areszt za usiłowanie zabójstwa – tak zdecydował sąd wydając postanowienie w sprawie 35-letniego mieszkańca Wyszkowa. Mężczyzna został zatrzymany przez wyszkowskich policjantów chwile po zgłoszeniu, z którego wynikało, że omal nie zabił swojej konkubiny. Podejrzanemu grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem (4.04.) w jednym z bloków na terenie Wyszkowa. Jak ustaliła policja do mieszkania 35-latka przyszła konkubina 35-letniego mężczyzny.

– Między parą doszło do kłótni, która przerodziła się w awanturę, a następnie siłę fizyczną. Mężczyzna przewrócił kobietę i m.in. kilkukrotnie ugodził nożem. Krzyki z mieszkania zaniepokoiły innych lokatorów, którzy wezwali policję. Ranną kobietę przetransportowano do szpitala. Agresorem zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. Mężczyzna trafił do policyjnej celi – informuje mł. asp. Marta Gierlicka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie. 

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu usiłowania zabójstwa. Sąd Rejonowy w Wyszkowie na wniosek prokuratora oraz policjantów zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za usiłowanie zabójstwa 35-latkowi grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

KPP Wyszków/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × two =