RN
TwitterFacebook

Wyszków: „Miało być dobrze, wyszło jak zwykle”

Za każdym razem, jak robimy jakieś inwestycje i na końcu coś nie gra, to dochodzimy do wniosku, że czegoś nie wiedzieliśmy. Zawsze jest ktoś winny, tylko nie my. A ja po prostu uważam, że to wszystko było źle zaprojektowane – mówił Adam Szczerba podczas ostatniego posiedzenia radnych Gminy Wyszków na temat nowego odcinka pieszo-rowerowego przy ul. 3 Maja.

Przebudowa ulicy 3 Maja zakończyła się zmianą organizacji ruchu na odcinku od Urzędu Miejskiego do ronda im. ks. Stanisława Szulca (przy baszcie parkowej). Przed remontami, od strony parku miejskiego znajdował się chodnik dla pieszych. Obecnie zamieniono go na ścieżkę rowerową, a chodnik jest tuż przy jezdni. Teraz spacerujący wychodząc z parku muszą kierować się na pasy przecinające ścieżkę rowerową, która prowadzi do…trawnika oddzielającego tę ścieżkę od chodnika dla pieszych. Ponadto na chodniku stoją latarnie.

To jest dramatpodsumował radny Adam Szczerba. – Po pierwsze trzeba było zamienić ścieżkę z chodnikiem tylko dlatego, bo ścieżka musi mieć 2 metry szerokości. Długość tego odcinka od urzędu do ronda ma ok 150 metrów. Na dwóch metrach jest zwężenie chodnika do ok. 1.80-1.90 metrów szerokości. Natomiast, na pozostałej długości jej szerokość jest taka sama, jak ścieżki. Po drugie, jeśli chodzi o latarnie, można było od razu zaprojektować je z dłuższymi wysięgami, tak by nie kolidowały z chodnikiem – mówił.

Powodem zmian pierwotnej wersji projektu, gdzie chodnik miał znajdować się od strony parku, była infrastruktura podziemna. Wraz z rozpoczęciem prac okazało się, że przy krawężniku, tam, gdzie miała być ścieżka rowerowa, znajdują się rury osłonowe z kablami. – Nie było możliwości przełożenia ich, przez co nie dało się zrobić korytowania i podbudowy pod chodnik. Dodatkowo trzeba było przesunąć oświetlenie, bo byłoby zwężenie na ścieżce rowerowej, a wymogiem jest jej normatywna szerokość, czyli musi być równa na całej długości. Jeśli ścieżka rowerowa nie byłaby normatywna nie dostalibyśmy dofinansowaniamówiła Urszula Fijałkowska – naczelnik wydziału inwestycji w Urzędzie Miejskim.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fifteen − fifteen =