TwitterFacebook

Wyszków: Na moście drogowym planowany jest ruch jednokierunkowy

Nowy projekt organizacji ruchu przewiduje, że już niebawem mieszkańcy Wyszkowa przez most drogowy będą mogli jedynie wyjechać z miasta. To zmiany wynikające z budowanej tam kładki pieszo-rowerowej. Planowany ruch jednokierunkowy czeka na zatwierdzenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Pierwszy projekt organizacji ruchu obejmujący most drogowy wskazywał na ruch wahadłowy. Jednak takie rozwiązanie nie byłoby korzystne dla mieszkańców. Policja przekazała nam uwagi, ze przez ruch wahadłowy będą tworzyły się duże korki. Poza tym karetki pogotowia, czy straż pożarna miałyby utrudniony przejazd. Dlatego chcemy, żeby na moście był ruch jednokierunkowy. Do Wyszkowa będzie można przyjechać przez drugi most, zjeżdżając kolejnym zjazdem z obwodnicy  – mówi Urszula Fijałkowska, naczelnik wydziału inwestycji w Urzędzie Miejskim.

Sama budowa kładki pieszo-rowerowej może się nieco przedłużyć. Termin zakończenia inwestycji planowano na 30 czerwca. Jednak wykonawca złożył już wniosek o jego przesunięcie. Przyczyną są zmiany rozwiązań dotyczących odwodnienia kładki. Zgodnie z zapisem planu musimy włączyć odwodnienie do sieci kanalizacji deszczowej. Ta sieć jest w ulicy Latoszek. Zatem trzeba wybudować odcinek łączący kładkę z ostatnią studnią we wspomnianej ulicy i przebudować ten odcinektłumaczy naczelnik.

Na wykonanie projektu organizacji ruchu przyczyniło się również wiele innych inwestycji w mieście, które rozpoczną się bądź będą kontynuowane niemalże w tym samym czasie. Będzie robiona ul. Matejki, obwodnica śródmiejska, przebudowa ul. Sowińskiego i ul. Dworcowej. Utrudnienia w ruchu są nieuniknione. Jednak będziemy robić wszystko, żeby był on jak najlepiej zorganizowany – mówi Urszula Fijałkowska.

Decyzja zatwierdzająca propozycję zmian ruchu pojawi się najpóźniej do końca miesiąca.

MG

4 komentarzy

 1. Patka Odpowiedz

  Ciekawa jestem jak będą funkcjonować autobusy ! Jak ludzie w Lucynowie , Tumanku i Rybienku będą wysiadać na przystankach wracając z Warszawy !

 2. Wojciech Gutkowski Odpowiedz

  Jesli będę chciał z Latoszka wjechać do ,miasta to co, mam ” grzać ” przez caly Skuszew do obwodnicy, kierować się na most i dopiero dostać się do miasta? To jest ” dość ciekawa koncepcja”,tylko ciekawe, po jaką cholerę będę nadrabial kilometry i kto mi zwroci za paliwo, jesli muszę pojechać do miasta parę razy dziennie

 3. Małgosia Odpowiedz

  Czy ktoś pomyślał o tych wszystkich, którzy będą chcieli dostać się z Lucynowa autobusem Warszawa- Wyszków do domu w Wyszkowie i muszą robić to codziennie?Już chyba wolę korki.

 4. Arek Odpowiedz

  To nie jest dobre rozwiązanie, to będzie strasznie na wjeździe z drugiej strony Wyszkowa, tym bardziej że tam też rozkopali ulice. Brak organizacji, przecież wszystkiego nie robi się naraz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *