TwitterFacebook

Wyszków napełniony Duchem Świętym [AUDIO/FOTO]

Blisko 600 osób uczestniczyło w rekolekcjach pn. „Napełnieni Duchem Świętym” prowadzonych w hali WOSiR przez włoskich charyzmatyków, ojców Enrique i Antonello. Wydarzenie zorganizowała wspólnota Theoforos działająca przy Sanktuarium Świętej Rodziny w Wyszkowie.

Tacy ojcowie, taka atmosfera… nie wyobrażałam sobie nie skorzystać z tych rekolekcji; – Poczułem tutaj taką zmianę w sobie. To jest coś pięknego!; – Jestem szczęśliwa, że nie spędzam tego czasu inaczej, tylko jestem właśnie tu. Czuję się teraz tak błogo… czuję się wolna – mówili uczestnicy rekolekcji.

Rekolekcje ewangelizacyjne rozpoczęły się w piątek o godz. 15.00. Ojcowie Enrique i Antonello, którzy nazywają się „osiołkami Boga” już od pierwszego spotkania z uczestnikami wprawili ich w dobry nastrój, o czym pisaliśmy TUTAJ. Rozważając słowa zawarte w Piśmie Świętym, uświadamiali, że wiara katolicka to szczęście, siła i moc, którą należy przekazywać dalej.

Ojcowie na co dzień żyją z ubogimi w slumsach São Paolo w Brazylii. W 2000 roku założyli wspólnotę „Przymierze Miłosierdzia” (Alianca de Misericordia), obecne dziś w 52 miastach Brazylii, a także w Portugalii, we Włoszech, Francji, Belgii i w Polsce. Wraz z ojcami, do Wyszkowa przyjechał Claudio, pochodzący z Brazylii. Jest on jednym z misjonarzy wspólnoty. W Polsce mieszka od prawie 4 lat. W wywiadzie dla Radia Nadzieja, zapytany, dlaczego wybrał nasz kraj, jako miejsce swojej posługi, powiedział: Widzę, jak ludzie w Polsce są otwarci. Inne jedzenie, klimat, język – to dla mnie nie jest najważniejsze. Ja uważam, że Polska jest odpowiedzialna za cały świat, jeśli chodzi o naszą wiarę. Wy jesteście, jak światło dla innych krajów i ludzi. To, jak żyjecie tutaj, to jest piękny przykład dla nas wszystkich. Jesteście nadzieją dla tych, którzy są daleko od Pana Boga.

Rekolekcje zakończyły się Mszą św., w której mogli wziąć udział wszyscy chętni. Wówczas halę wypełniło blisko 1000 osób. Owocem tego spotkania była gwarancja wiernych na udział w całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Jak powiedział o. AntonelloTo mobilizacja dla proboszcza, by wybudował w Sanktuarium Świętej Rodziny kaplicę poświęconą adoracji.
Głos ludu, głosem Boga – powiedział ks. kan. Kazimierz Wądołowski, proboszcz sanktuarium, potwierdzając tym samym podjedzie działań związanych z tym przedsięwzięciem.

Krótka relacja z rekolekcji ewangelizacyjnych znajduje się poniżej.

Więcej zdjęć znajdziecie na profilu Wyszków w Zasięgu.

MG

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *