TwitterFacebook

Wyszków: Poręba i Brańszczyk najlepsze w Parafiadzie [FOTO]

5 czerwca blisko 400 dzieci i młodzieży z siedmiu miejscowości z parafii pw. św. Barbary w Porębie w powiecie wyszkowskim wzięły udział w 9. Parafiadzie. W tym roku rozgrywki sportowe odbywały się pod hasłem „Młodzież dla niepodległej”.

Parafiada tradycyjnie rozpoczęła się Mszą św. w kościele pw. św. Barbary w Porębie. Następnie na terenie Zespołu Placówek Oświatowych rozpoczęły się rozgrywki sportowe przygotowane dla dzieci i młodzieży. Poprzedził je symboliczny bieg uczestników pod hasłem „100 metrów na 100-lecie odzyskania niepodległości” – W tym roku ten bieg był takim urozmaiceniem naszych rywalizacji sportowych. Ulubioną konkurencją dzieci jest piłka nożna. Uczestnicy startują w niej w sześciu kategoriach po siedem drużyn z podziałem na chłopców i dziewczynki. Ponadto zorganizowaliśmy też bieg sztafetowy, przeciąganie liny, a dla dzieci z klasy IV jest tor przeszkód – mówił Bogusław Ulanowski, nauczyciel ZPO Poręba.

Parafiada to również okazja do kreowania pozytywnych postaw wśród młodzieży – zauważył ks. Marcin Kaczyński, wikariusz parafii w Porębie – Parafiada to szczególne wydarzenie, które ma na celu przede wszystkim zmobilizować dzieci i młodzież do postawy zdrowego współzawodnictwa tzw. fair play. Ma również uczyć poszanowania innych osób i przyczyniać się do tego, aby młodzi ludzie potrafili razem wspólnie bawić się, współdziałać, przełamywać negatywne emocje. Tym wydarzeniem chcemy kształtować postawę młodych ludzi. Ma to też służyć pogłębieniu duchowości, bo kiedy człowiek jest z innymi ludźmi, to ma za zadanie przemieniać się, korygować swoje złe nawyki i postawy.

W rywalizacjach sportowych zmagali się uczniowie ze szkół z Poręby, Brańszczyka, Białegobłota, Trzcianki, Turzyna, Bud Nowych i Knurowca. – Nie jest aż tak trudno, ale boje się trochę, że przegramy w piłce nożnejmówiła przedstawicielka grupy z Bud Nowych. – Braliśmy udział we wszystkich konkurencjach. Z przeciąganiem liny było bardzo trudno, szkoły naprawdę mają wysoki poziom. Jeśli chodzi o piłkę nożną, jest ona najpopularniejsza w naszej szkole i chyba wszyscy ją lubimy, więc najlepiej nam o zawsze wychodzi. Ale pamiętamy o tym, że zawsze liczy się dobra zabawaprzyznała reprezentantka młodzieży z Białegobłota.

Po każdej konkurencji podliczano punkty wygranych drużyn. W kategorii szkół podstawowych najlepsza była młodzież z Poręby, zajmując tym samym I miejsce. II miejsce należało do Brańszczyka, a III – do Białegobłota. W kategorii klas VII i gimnazjum na I miejscu stanęli uczestnicy z Brańszczyka. II miejsce zajęli reprezentanci Poręby, a III – Białegobłota.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *