RN
TwitterFacebook

Wyszków: Poziom rzeki Bug coraz wyższy. Przywrócono stan alarmowy

Alarm przeciwpowodziowy trwa. Poziom wody rzeki Bug został przekroczony o 40 cm.

– Mamy 490 cm na wodowskazie w Wyszkowie. Jest to dosyć duża woda. Choć stan się utrzymuje od rana, to w miejscowości Kamieńczyk jest spadek. Tak samo w Brańszczyku. Sytuacja jest pod kontrolą mówi starosta powiatu wyszkowskiego Bogdan Pągowski.

Gdyby jednak poziom wody nadal się podnosił zostaną podjęte odpowiednie działania. Przede wszystkim będą dotyczyć one działek w Brańszczyku. – Na działkach, na Nakle w Brańszczyku przebywają dwie osoby. Wójt i jego służby są z nimi w stałym kontakcie. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to będziemy te osoby ewakuowaćdodaje wójt.

W innych miejscach w powiecie wyszkowskim również istnieje zagrożenie. W Gminie Zabrodzie przed miejscowością Młynarze na 20 metrach drogi powiatowej pojawiła woda, jednak póki co nie utrudnia ona przejazdu. W samej miejscowości nie ma możliwości dojazdu do sześciu gospodarstw. Lokalna droga „na skróty” z Deskurowa do Drogoszewa jest cały czas nieczynna – tam stan wody podwyższył się. W Rybienku Leśnym, w dwóch miejscach trwają prace wzmacniające wał.

Jak przyznaje starostataki poziom wody wynika ze zlodowacenia, który jest od miejscowości Gulczewo aż do Zalewu Zegrzyńskiego.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *