RN
TwitterFacebook

Wyszków: Prawie 400 misiów będzie miało nowych właścicieli

Od 2015 roku Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wyszkowie organizuje akcję „Podaruj dziecku misia”. Tym razem dla dzieci potrzebujących i niepełnosprawnych udało się zebrać blisko 400 pluszaków.

Akcja „Podaruj dziecku misia” to wyszkowska inicjatywa z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, który przypada na 25 listopada, ale też połączenie charytatywnych działań związanych ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Ma ona na celu zachęcanie dzieci do oddawania swoich zabawek, dzielenia się nimi. W tegorocznej akcji wzięły udział wyszkowskie przedszkolaki z Przedszkola nr 1, Przedszkola nr 2 i Przedszkola nr 9 oraz klub wolontariuszy z Komorowa. Oprócz grup zorganizowanych swoje misie przynosili też czytelnicy odwiedzający wyszkowską bibliotekę.

Niektórym dzieciom ciężko było rozstać się ze swoimi misiami, przytulały je i machały na do widzenia, ale mimo wszystko chciały je oddać wiedząc, że będą miały nowych, potrzebujących właścicieli – mówi Anna Bryk z działu dla dzieci i młodzieży w bibliotece miejskiej.

Pluszaki zbierano od 20 listopada do 8 grudnia, a dziś przekazano je do dwóch placówek. Pierwszą z nich była Komenda Powiatowa Policji – funkcjonariusze otrzymali część misiów, które będą rozdawać przy okazji organizacji różnorodnych akcji dla dzieci, ale też podczas interwencji i wypadków. Drugą częścią tradycyjnie obdarowano dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie. Jak podkreśla Edyta Jarosz, dyrektor ośrodka – dzieci te misie traktują jak takiego przyjaciela, gdy jest im smutno mogą się przytulić, wzbudzają w nich pozytywne emocje.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four × two =