TwitterFacebook

Wyszków: Przechodnie brali go za pijanego. Choremu życie uratowali policjanci

Dwaj policjanci z wyszkowskiej drogówki uratowali mężczyznę. 42-latek miał atak epilepsji.

St. asp. Marek Cackowski i sierż. szt. Piotr Pet z wyszkowskiej drogówki w niedziele, 4 sierpnia, zjeżdżali już do komendy po zakończonej służbie, kiedy zauważyli 42-letniego mężczyznę opierającego się o murek ogrodzenia.

Mężczyzna snuł się na nogach. Policjanci postanowili sprawdzić stan zdrowia

fot. KPP Wyszków

mężczyzny. Jak się okazało, mężczyzna poinformował funkcjonariuszy  że choruje na epilepsję i źle się czuje. Jak dodał , nikt z przechodniów do tej pory nie udzielił mu pomocy, ponieważ sądzili że jest nietrzeźwy. Po chwili mężczyzna dostał ataku padaczki , funkcjonariusze  natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy. Jednocześnie na miejsce zdarzenia wezwali karetkę informuje mł. asp. Marta Gierlicka, oficer prasowy wyszkowskiej policji. 

Przypominamy najważniejsze zasady zachowania w tego typu sytuacji. 

Należy ochronić głowę poszkodowanego zabezpieczając go przed dodatkowymi urazami np. używając do tego dostępnej odzieży lub miękkich przedmiotów. Nie należy krępować jego ruchów. Po ataku należy ułożyć chorego w pozycji bezpiecznej.

Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do stanu zdrowia chorego lub właściwego sposobu działania wezwijmy odpowiednie służby dzwoniąc na numer telefonu alarmowego 112.

KPP Wyszków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *