RN
TwitterFacebook

Wyszków: Seniorzy chcą szkolić się z obsługi komputera

Kolejna grupa kursantów w wieku senioralnym rozpoczęła naukę zasad obsługi komputera. Pomysłodawcą tych zajęć oraz prowadzącym jest Norbert Dąbkowski – pracownik kawiarenki internetowej w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej.

Kursy komputerowe dla seniorów odbywające się w bibliotece miejskiej miały swój początek już w 2009 roku. Wówczas Wyszków przodował, jako jeden z pierwszych inicjatorów tego typu szkoleń w kraju.
To jest kurs dla początkujących. Rozpoczynamy od posługiwania się przede wszystkim myszą i klawiaturą. Kolejny etap to zapoznawanie się z przeglądarką internetową i potrzebnymi programami komputerowymi – mówi prowadzący szkolenia, Norbert Dąbkowski

Kurs dla konkretnej grupy odbywa się codziennie przez dwa tygodnie. Czas trwania jednych zajęć to godzina i 45 minut. Grupę tworzy od 7 do 10 osób – na taką ilość pozwalają przygotowane stanowiska w kawiarence.

Seniorzy chętni do zaznajamiania się z podstawowymi zasadami korzystania z komputera mogą zapisywać się na kurs przez cały czas.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *